Maciej Stuhr

Maciej Jerzy Stuhr

6,4
72 973 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maciej Stuhr

Czy naprawdę trzeba mieszać brudną politykę ze światem filmu. Po co? Otwieram każdą stronę internetową i zalewa mnie potok informacji o PIS, PO, PSL, Smoleńsku, aferach itd. Włączam radio znów to samo, w tv także. Myślałem że może chociaż kino jest wolne od naszej rodzimej, aktualnej polityki która mnie mierzi. I co słyszę? Że na rozdaniu orłów Stuhr nie mógł się powstrzymać i błysnął żenującymi "dowcipami". Co za czasy.

Pawlovsky

Dowód tej śmiałej tezy poproszę.

Gibon_Szybkoreki

A ja Pana Macieja bardzo szanuję. Jak również jego ojca. Zgadzam się z jego poglądami. Ja sama nie odważyłabym się na takie żarty ale ja też nie jestem aktorką, komikiem, satyrykiem ani publicystką (w przeciwieństwie do Pana Stuhra). Dla mnie jest to człowiek inteligentny, oczytany, wywodzący się ze wspaniałej rodziny. Mam prawo do własnego zdania. Tak jak Pan Maciej ma prawo do własnych poglądów. A że jest osobą publiczną, ma prawo je wygłaszać. A Waszym prawem jest je ignorować, czy też krytykować, czy co tam sobie będziecie chcieli z nimi robić.
Szanuję Wasze zdanie, rozumiem że bardzo identyfikujecie się z tym na temat czego Pan Maciej Stuhr pozwolił sobie zażartować ale proszę Was o rozsądek i odrobinę dystansu. Nie pozwólmy aby różnice w poglądach wywoływały u nas tak negatywne emocje. Pozdrawiam.

korka1

Nie jestem zwolennikiem pisu, nie byłem i nie będę, ale stwierdzam jasno Stuhr nie ma prawa robić sobie jaj z czyjejś tragedii. Odmawiam mu tego jako zwykły człowiek. Co dalej? Dowcip z chorych na raka, żarciki z osób zamordowanych w obozie koncentracyjnym czy może skecze o pomordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa?

Gibon_Szybkoreki

Założę się że na wszystkie przez ciebie wymienione tematy, niestety zostało już wymyślonych mnóstwo żartów... Oczywiście masz prawo się z nich nie śmiać. Ale dla mnie, zarówno komedia jak i satyra, są genialnymi sposobami przetwarzania otaczającej nas rzeczywistości. Uważam, że bez nich byśmy powariowali.
Jednak obydwie te dziedziny podlegają surowym prawom względności, ponieważ ile jest ludzi na świecie tyle jest poglądów i dla jednego coś może być bardzo śmieszne a dla drugie totalnie odrażające, poza tym czas też robi swoje...
Zmierzam do tego, że masz prawo się oburzać, masz prawo nie zgadzać się z poczuciem humoru Stuhra, tak jak Stuhr ma prawo mieć taki "humor" i go publicznie "prezentować".

korka1

Jeżeli coś jest niemoralne to trzeba się temu przeciwstawić. Jeżeli kogoś bawią takie "dowcipy" jak wymieniłem powyżej to powinien się leczyć psychiatrycznie bo normalne to nie jest.

Gibon_Szybkoreki

Woody Allen kiedyś powiedział, że komedia to tragedia plus czas. Więcej luzu, żyje się tylko raz, każdy z nas może umrzeć w dowolnym momencie, albo przeżyć jakąś tragedię, jednak trzeba nauczyć się potem z tym żyć. Mnie w sumie bardzo rozbawił ten żart, bo wyśmiewał on głównie cyrk jaki robi pewna partia wokół tej katastrofy, a dla mnie (ii większości rodzin zmarłych) TO jest prawdziwe szarganie pamięci.

LadySnowman

I dokładnie z tego p.M.Stuhr robił sobie żarty, problem jest z brakiem dystansu naszego społeczeństwa, które bez zastanowienia usłyszało i przyjęło, ze M.Stuhr nabija się z katastrofy (jakakolwiek i czyjakolwiek lub kogokolwiek by nie była). Żarty dotyczyły otoczki, ciągłego wypominania i właśnie szargania pamięci zmarłych. W tym skeczu okazał wiecej szacunku zmarłym niż wszyscy uczestnicy miesięcznic razem wzięci. Trafił na społeczeństwo ignorantów nierozumiejacych ironii. Co do wcześniejszych komentarzy, że za granicą tego nie ma... wystarczy obejrzeć jakikolwiek stand-up, zobaczyć reakcje publiczności i zwrócić uwagę, ze z zartow o Melsykanach, najgłośniej śmieją się Meksykanie, analogicznie z murzynami, czy homoseksualistami czy mieszkańcami Dakpty Północnej.

Gibon_Szybkoreki

Niektórzy jak widać już utonęli w medialnej propagandzie i nie należy nazywać ich "homo sapiens", bo jak wytłumaczyć komuś kto we własnym życiu nie posiada żadnych zasad, czym jest etyka. Dla nich zatarła się już granica, dobra oraz zła. Niektórym wydaje się, że dziś można już wszytko, bo tylko to daje nam prawdziwą wolność i szczęście. Stracone pokolenie dewiantów.

korka1

Obrażał zmarłych w katastrofie smoleńskiej i ludzi walczących o kraj, to nie są powody do śmiechu i tylko debile tak robią, poza tym, ciekawe jakby jakiś komik śmiał się z raka jego ojca, hmm?

Pawlovsky

Pawlovsky - normalnie: brawa za ten wpis, mam dokładnie te same odczucia, kocham Cię za ten post, dosłownie kocham! :)

bruce1940

Dziękuję kolego, ja tylko napisałem prawdę, on nie pierwszy raz pluje na Polskę

Gibon_Szybkoreki

Nie bardzo rozumiem, czemu tak wiele osób broni tutaj tych żenujących wypowiedzi oraz tłumaczy je faktem, że podobno Maciej Stuhr miał prawo tak żartować, bo jest artystą i żyje w wolnym kraju. O ile mi wiadomo, jego ojciec nie tak dawno zmagał się z poważną, śmiertelną chorobą (o czym sam wielokrotnie później wspominał w mediach) i chyba każdy z nas trzymał kciuki za to, aby wyszedł z niej zwycięsko, co mu się udało. Nie wiem, może przesadziłam, ale ja na pewno dobrze mu życzyłam, trzymałam kciuki za pokonanie choroby, bo - dlaczego miałabym życzyć źle? To człowiek, jak każdy z nas, zatem - spotkała go tragedia, która może trafić się każdemu z nas. Udało się, ale Jerzy Stuhr wielokrotnie opowiadał, ile jego i jego rodzinę to kosztowało. Ciekawa jestem w takim razie, jak by jego syn zareagował, gdyby ktoś robił sobie teraz, podczas takiej gali publicznie i bez żadnej żenady jaja z takiej choroby tłumacząc, że ma do tego święte prawo, bo ma akurat takie poczucie humoru, a nie inne. Też by był wobec niego tolerancyjny? Wątpię. Mogę się mylić, ale wniosek nasuwa się samoistnie - są pewne granice, których człowiek z klasą po prostu nigdy nie przekracza. Jeżeli tych granic nie dostrzega się, lepiej nie nazywać się celebrytą i nie uważać się za takiego. A sława (zwłaszcza - mizerna) i tak z czasem przeminie, i pozostanie to, co zapamiętano o każdym człowieku, tym bardziej - artyście.

Gibon_Szybkoreki

Spod jakiego znaku jest ojciec Szczura? - Rak A Maciuś? - Baran ..buhahahahhahaha

Gibon_Szybkoreki

Ciekawe czy ktoś tam na tej sali by się zaśmiał jakby obraził Muzułmanów albo Żydów, no ale przecież to byłby zamach na poprawność polityczną, żałosny, mały człowieczek.

Gibon_Szybkoreki

Jestem pewny, że rodzina martwych stewardess i pilotów turlała się ze śmiechu... Lemingi to już jest dno intelektualne.

Gibon_Szybkoreki

Po prostu pokazał swój poziom intelektualny- tudzież go brak!

Gibon_Szybkoreki

Tak, to było przykre. Aktorem jest dobrym, człowiekiem inteligentnym z poczuciem humoru, ale po co ta polityka ? szkoda.

Gibon_Szybkoreki

http://niezalezna.pl/78374-maciej-stuhr-osmieszony-w-teatrze-w-ramach-protestu-w idownia-wyklaskala-go-ze-sceny

Gibon_Szybkoreki

Założę się że gdyby Stuhr opowiadał żarty o żydach albo czarnych to nie było by najmniejszego problemu. Gorzej było by gdyby ktoś powiedział ,że jest to nieetyczne w tedy rozpętała by się wielka gówno burza o "poprawności politycznej" itp. W tej chwili jednak wielcy przeciwnicy "poprawności politycznej" stają się wielce oburzeni żartami Stuhra bo obrażały prawicowe świętości. To naprawdę zabawne bo często słyszę żarty o mordowanych żydach w obozach i jakoś wielkiego oburzenia społecznego nie widzę. Dlatego całą dyskusję podsumuję jednym słowem MEH.

Gibon_Szybkoreki

A nie pomyślałeś może, że polityka wbija się z buciorami w świat filmu i stąd też się wzięła tak niewybredna reakcja środowiskowa? Obecnie rządząca partia ma szalone, daleko idące plany, mające ingerować w polski przemysł filmowy. To odbije się również i na Stuhrze, który odreagował sobie ten polityczny kretynizm salwą niewybrednych żartów. Ot i tyle.

Gibon_Szybkoreki

Pana J Stuhra oraz M Stuhra większość ceniła za dokonania aktorskie .Tego wyjaśniać nikomu nie trzeba ,ale ...
Od jakiegoś czasu wyłażą na światlo dzienne co ci ludzie robią dla Polski i wygląda to bardzo żle .
Np. udział Pana J S. w komisji rozdzielającej pieniądze dla powstających filmów i wspieranie produkcji pokazującej jak Polacy
niszczyli Żydów a jednocześnie blokującej filmy alternatywne że sie tak wyraże .I tu już tak fajnie nie jest .
I teraz Młody Stuhr robi coś zaskakującego ..... publicznie odsłania przed wszystkimi swoje motywacje plując na tragedie Narodową ,dalej mu mało .... opluwając Żołnierzy Polskich walczacych w 2 WS .
Jak dla mnie Ten Typ bardzo dobrze zrobił ponieważ pokazał jasno Nam Polakom jak środowiska Żydowskie w Polsce szAnują
NAS .A każdy to widział i niemoże być mowy o jakiejś manipulacji ,przekaz był jasny .

astral_ghoust

PS . nIe należy osądzać wszystkich Żydów jedną miarą .to byłoby niesprawiedliwe .Nie należy też zapominać o tym jak gineli w bezlitosnych egzekucjach i jak wiele wycierpieli przez czas 2 wojny światowej .Generalnie to tematy w wielkie i długie dyskusje .O czym warto pamiętać ? A o tym żebyśmy MY Polacy trzymali sie razem , to jest najważniejsze .

astral_ghoust

To żeby sie trzymać razem jest 1000 razy bardziej ważne niż to co powiedział jakis znany aktor .Dwa h--e mu w d--e .

astral_ghoust

Jeśli My Polacy zaczniemy sie szanować nawzajem i wspólnie działać żaden Żyd ,Niemiec czy Rosjanin nie zrobi nam krzywdy .

astral_ghoust

Jeśli chodzi o "Orły". Jaki prowadzący i jaka publiczność (elita), takie kawały, czyli w tym przypadku żałosne. Ciekawe jakby się czuł, gdyby ktoś powiedział mu w twarz "Jak tam nowy twór u ojca?" W ogóle on z ojcem potrafią tylko obrażać Polskę, że ciemnogród, katoliban, że Polacy są zacofani, ale jakoś Jerzy Stuhr przyjmował pomoc od Polaków, gdy miał raka, wtedy nie byliśmy zacofani? Ktoś kiedyś napisał "Szczur znalazł sobie powód do żartów - katastrofa, gdzie zginęło 96 osób" Nic dodać, nic ująć, ale jak się jest słabym aktorem, to cóż...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Gibon_Szybkoreki

A jak ma się zachowywać wnuk komunistycznego prokuratora, który skazywał patriotów na śmierć lub więzienie. Jak go wychowali, tak potrafi.

Gibon_Szybkoreki

Młody Stuhr jak z dowcipu o poruczniku Rżewskim:
"Stuuuhr ...? A taak, jest tu taki. To się porzyga, to ch..ja pokaże... Taki tam - bawidamek."

Gibon_Szybkoreki

A elyta radośnie rechotała pokazując jak wyszukanym poczuciem humoru dysponuje.

Gibon_Szybkoreki

"Czy naprawdę trzeba mieszać brudną politykę ze światem filmu. " tak, bo tego wymaga obecna sytuacja w Naszym Kraju. Jeśli tego nie rozumiesz to jesteś niestety po prostu ignorantem. Pozdrawiam

moscu

Nie zasłaniaj się ignoractwem, którego jesteś przedstawicielem. Garstka poprzedniego establishmentu wydaje miliony by oczernić obecną władze. A ma z czego ją opluwać. Sama ograbiła bezkarnie Polskę na ponad trzysta MILIARDÓW złotych, za poprzednich rządów. IGNORANCIE!

Covenant

"Garstka poprzedniego establishmentu wydaje miliony by oczernić obecną władze. A ma z czego ją opluwać. Sama ograbiła bezkarnie Polskę na ponad trzysta MILIARDÓW złotych, za poprzednich rządów. IGNORANCIE!" Szczyt populizmu niepoparty ŻADNYMI dowodami. Gdzie postępowania karne Ministra Ziobry przeciwko ludziom, którzy ograbili Polskę na ponad 300 miliardów lub ludziom poprzedniej władzy, która na tą grabież pozwoliła? Przypomnę, że resorty siłowe są podporządkowane obecnej władzy. Odpowiedz geniuszu. A może nie było żadnych kradzieży albo obecnie rządzący są w to zamieszani. Takimi wypowiedziami tylko się ośmieszasz. Nikt myślący nie uwierzy w ten twój propagandowy bełkot.

moscu

Retoryka godna psiego umiłowania tvnu, wyborczej, polsatowi, onetowi i innych anty polskich mediów. Poczytaj sobie chociaż dla
odmiany http://niewygodne.info.pl/ . i wróć jak przeprosisz.

Covenant

"Retoryka godna psiego umiłowania tvnu, wyborczej, polsatowi, onetowi i innych anty polskich mediów." - typowe odwracanie kota ogonem przez osobnika niemającego argumentów na poparcie swoich wydumanych teorii. Zadałem ci proste pytanie, na które nie potrafisz odpowiedzieć. Nawet do kopania rowów się nie nadajesz.

moscu

"Nawet do kopania rowów się nie nadajesz." - gardzisz klasą robotniczą? Pewnie jesteś esbeckim pomiotem i sam zaliczasz siebie do tak zwanej "elyty". Nie chce mi się odpowiadać na oczywiste pytania, bo szkoda mi czasu na idiotę. Naucz się googlować po polskich forach i sobie sam odpowiedz.

Gibon_Szybkoreki

Lubię go jako aktora, ale człowiek mierny za tupolew chooj mu żope

Gibon_Szybkoreki

Lubię go jako aktora, ale człowiek mierny za tupolew chooj mu żope

Gibon_Szybkoreki

Kim naprawdę teraz jesteś?
https://www.youtube.com/watch?v=q7vrGenywxU

Gibon_Szybkoreki

tak to bywa jak cale zycie spedzisz pod kloszem jak Szturek albo w słoiku jak cala reszta zwyklych lemingow. upolitycznione media Ci sie nie podobaja w tym kraju? no trudno, zeby bylo inaczej skoro nasze elitki odhodowane byly na najwiekszych aferach politycznych w historii tego kraju. na FOZZie utuczono w zasadzie wiekszosc wspolczesnych elit, a ich poklosie w zasadzie zabetonowalo wokol siebie caly polski mainstream. no to jak chcesz odpalic radio czy telewizje i nie miec z tym nic do czynienia. nie w tym kraju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones