Madeline Zima 

Madeline Rose Zima

6,8
1 528 ocen gry aktorskiej
Madeline Zima
Urodziła się w stanie Connecticut (USA), ale wraz z rodzicami i dwiema młodszymi siostrami szybko przeprowadziła się do Pensylwanii. Brak aktorskiego wykształcenia Madeline nadrabia imponującym, jak na tak młodą osobę, doświadczeniem w branży filmowej.

Już w wieku dwóch lat została obsadzona w reklamie. Poważną karierę aktorską rozpoczyna trzy lata później udziałem w filmie "Ręka nad kołyską". Kluczowa dla jej dalszego rozwoju zawodowego okazała się rola pociesznej Grace Sheffield w serialu "Pomoc domowa" w latach 1993-96. Za kreację tej właśnie postaci była wielokrotnie nominowana do amerykańskich nagród Young Artist Award oraz YoungStars Award, które są nastawione na promocję młodych aktorów i aktorek.

Madeline Zima należy do nielicznych aktorek, które nie dają się zepchnąć do jednego gatunku filmowego. Postacie, w które się wciela wymagają zależnie od okoliczności talentu komediowego, improwizacyjnego lub dramatycznego. Występuje zarówno na dużym ekranie jak również w filmach telewizyjnych i serialach (w tym liczne występy gościnne). Tej wszechstronnie uzdolnionej aktorce udało się zrobić wrażenie nawet na swoim nauczycielu gry na skrzypcach, gdy w filmie "Orkiestra Sandy Bottom" wirtuozersko zagrała na tym instrumencie.

W 2007 roku zszokowała publiczność rolą wyuzdanej Mii w serialu Davida Duchovnego "Californication". Choć aktorka ma już 22 lata, gra 16-letnią dziewczynę, która uwodzi głównego bohatera (40-letniego). Pomimo kontrowersyjności tej postaci Madeline udaje się obronić swoją kreację i zyskać sympatię fanów. Tym samym ponownie udowadnia swój wielki talent aktorski, który chyba jest uwarunkowany genetycznie, albowiem jej dwie młodsze siostry - Vanessa i Yvonne, też pracują w show biznesie.

Mimo profesjonalnej kariery aktorstwo nie wypełnia całkowicie życia Madeline Zima. Z wielkim zamiłowaniem poświęca się muzyce: śpiewa, gra na gitarze i pisze własne piosenki. Do jej hobby należy również jazda na snowboardzie, malowanie i taniec.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 września 1985

miejsce urodzenia: New Haven, Connecticut, USA

wzrost: 173 cm

Ma dwie młodsze siostry, również aktorki: Vanessę i Yvonne Zima.
Była rozpatrywana do głównej roli w filmie "Egzorcyzmy Emily Rose". Ostatecznie angaż dostała Jennifer Carpenter.
Ma polskie pochodzenie po matce.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych