Madhuri Dixit 

Madhuri Shankar Dixit

8,2
635 ocen gry aktorskiej
Madhuri Dixit
Madhuri Dixit urodziła się 15 maja 1967 roku w Bombaju. Pochodzi z rodziny Marathi, ma dwie starsze siostry (Rupa i Bharati) oraz starszego brata (Ajit). Studiowała biologię na Parle College i marzyła o zostaniu mikrobiologiem. Od dziecka trenowała Kathak, który jest najbardziej znaną odmianą indyjskiego tańca klasycznego.

Jej debiutanckim filmem był "Abodh", który pomimo wielkiej urody oraz talentu aktorki nie odniósł sukcesu. Prawdziwą karierę rozpoczęła od występu w "Tezaab". Następnie zagrała w "Dayavan", "Ram Lakhan", "Dil" (1990 - otrzymała pierwszą nagrodę Filmfare), "Saajan", "Beta", "Khal Nayak". Po trzech latach pomniejszych sukcesów powróciła znakomitą rolą Pooj'y w "Serce jest szalone". Madhuri jest bardzo popularną i pełną energii aktorką.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 maja 1967

miejsce urodzenia: Bombaj (obecnie Mumbaj), Indie

wzrost: 163 cm

awards.label.awards: 5 nagród i 14 nominacji

mąż Sriram Madhav Nene (od 17.10.1999), 2 synów: Arin (ur. 2003), Ryan (ur. 08.03.2005)
Studiowała biologię w Parle College w Bombaju (Indie).
Ma dwie starsze siostry Rupę i Bharati oraz starszego brata Ajita.
W momencie, gdy reżyser Subhash Ghai zaczął planować swój wymarzony projekt pt. "Ganga", to Madhuri miała zagrać tytułową rolę. Jednak kiedy aktorka odrzuciła propozycję, Ghai zmienił tytuł na "Obca ziemia", a do postaci Kusumy Gangi zaangażował Mahimę Chaudhry.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych