Wiktoria zostaje królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Dziewczyna, wierząc, że teraz może zdobyć wszystko, postanawia wyjść za księcia Alberta.
Kierowany poczuciem obowiązku i chęcią zaimponowania byłej żonie Guy Crouchback, pomimo zaawansowanego wieku, postanawia zaciągnąć się na front drugiej wojny światowej.
Kuki Gallman, jako dziecko pragnęła mieszkać w Afryce. Teraz realizuje swoje marzenie, przeprowadzając się tam z drugim mężem i synem z pierwszego małżeństwa. Rzeczywistość okazuje się jednak brutalna, kiedy jej mąż zostaje zastrzelony. Po jego śmierci Kuki, która spodziewa się dziecka, musi sama zarządzać ranczem... Ekranizacja autobiograficznej powieści Kuki Gallmann.
Uczestniczący w przedstawieniu "teatru życia" amerykański turysta zostaje uznany za prawdziwego szpiega i wyznaczony do realizacji ściśle tajnej misji.