Magnus Fiennes 

Magnus Hubert Twisleton-Wykeham-Fiennes

7,3
15 ocen muzyki
Magnus Fiennes
Magnus Fiennes urodził się w hrabstwie Suffolk (Anglia, Wielka Brytania) w roku 1965. Jest jednym z sześciorga uzdolnionych, obecnie słynnych dzieci powieściopisarki Jennifer Lash i fotografa Marka Fiennesa. Tak jak swoje starsze i młodsze rodzeństwo swoją pasję, a dalej karierę zawodową, silnie związał z filmem i telewizją.
Magnus jest znanym w branży kompozytorem muzyki i producentem muzycznym. Skomponował wiele utworów dla potrzeb filmów, seriali oraz reklam. Współpracował przy produkcji taki seriali jak "Hustle", "Murphy's Law", czy "Death in Paradise", gdzie muzyczne tło jest jego autorstwa. Stworzył także kompozycje i opracowanie muzyczne w animowanym serialu "Freefonix", którego treść skupia się w dużym stopniu na muzyce i jej wszelakich gatunkach. Najbardziej znane filmy, do których skomponował muzykę, to "Johnny English", "Miłość jak narkotyk", "Oniegin" i "Chromofobia". W dwóch ostatnich produkcjach wystąpiło także jego starsze rodzeństwo, Ralph Fiennes jako aktor i Martha Fiennes - reżyser obu filmów. 
Jako producent i aranżer dźwięku współpracował między innymi z Neneh Cherry, SealSealem, zespołami Spice Girls i Yello. W 2010 roku był dyrektorem muzycznym trasy koncertowej Shakiry "Sun Come Out".
Na stałe mieszka w Los Angeles (Kalifornia, USA), gdzie jest cenionym wykładowcą muzyki i technologii muzycznej w National Film and Television School. Prowadzi również zajęcia i wykłady w  Kingston University i The Architect's Association w Wielkiej Brytanii. 
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 listopada 1965

miejsce urodzenia: Anglia, Wielka Brytania

żona Maya Fiennes, 2 córki: Cheyenne Allegra (ur. 9.12.1996), Shanti Atalanta (ur. 19.11.1997)
Ma sześcioro rodzeństwa: Ralpha, Josepha, Marthę, Sophie, Jacoba oraz Michaela, który jest jego przyrodnim bratem.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby. Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum