Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:35
Film

The Pervert's Guide to Ideology

2012 2 godz. 14 min.
7,2 4 283
oceny
7,2 10 1 4283
11 836
chce zobaczyć
6,8 6
ocen krytyków
{"rate":6.83333,"count":6}
{"id":"666263","linkUrl":"/film/Perwersyjny+przewodnik+po+ideologiach-2012-666263","alt":"Perwersyjny przewodnik po ideologiach","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/62/63/666263/7752290.2.jpg"}
Slavoj Žižek opowiada w charakterystyczny dla siebie sposób o ideologiach kształtujących naszą rzeczywistość. Jego wypowiedzi ilustrują fragmenty z klasyków kina.
{"userId":"1985708","thumbnail":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/ph/62/63/666263/452732.2.jpg","title":"Jajko pełne niespodzianek","link":"/reviews/recenzja-filmu-Perwersyjny+przewodnik+po+ideologiach-15052","more":"Przeczytaj recenzje Filmwebu"}
Jajko pełne niespodzianek
Rozpiętość tematów, które podejmuje krytyk – oraz przeskoki, jakie robi między kolejnymi wątkami – mogą... ... czytaj więcej
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Perwersyjny przewodnik po ideologiach
Zwiastun nr 1 (polski) 1:35
Perwersyjny przewodnik po ideologiach - Zwiastun Nr 1 (polski) Geniusz, szaleniec, klown, radykalny lewak – tak mówi się o [url=http://www.filmweb.pl/person/Slavoj+%C5%BDi%C5%BEek-647534]Slavoju Žižku[/url], jednym z najciekawszych i najpopularniejszych myślicieli naszych czasów. Ten filozof, psychoanalityk, autor ponad kilkudziesięciu książek, traktujących o popkulturze, polityce, ekonomii, czy militarnych konfliktach jest także wytrawnym znawcą i miłośnikiem kina. Dał temu wyraz w głośnym dokumencie "[url=http://www.filmweb.pl/film/Z-Boczona+historia+kina-2006-365206]Z-Boczona historia kina[/url]". Po 6 latach od premiery tamtego filmu [url=http://www.filmweb.pl/person/Slavoj+%C5%BDi%C5%BEek-647534]Žižek[/url] wraca do współpracy z reżyserką [url=http://www.filmweb.pl/person/Sophie+Fiennes-410333]Sophią Fiennes[/url], by tym razem w prowokacyjny sposób spojrzeć na naszą rzeczywistość i kształtujące ją ideologie. [url=http://www.filmweb.pl/person/Slavoj+%C5%BDi%C5%BEek-647534]Žižek[/url] przygląda się im pod lupą i punktuje to, co mają nam do zaproponowania: liberalizm, komunizm, nazizm, kapitalizm i katolicyzm. Uświadamia, jak każda z tych ideologii manipuluje naszymi pragnieniami i marzeniami. A wszystko to zilustrowane jest błyskotliwie i prowokacyjnie dobranymi fragmentami takich klasyków kina, jak m.in. [url=http://www.filmweb.pl/film/Szcz%C4%99ki-1975-1217]"Szczęki"[/url], [url=http://www.filmweb.pl/film/Brazil-1985-1285]"Brazil"[/url],  [url=http://www.filmweb.pl/film/MASH-1970-1300]"M.A.S.H"[/url], czy [url=http://www.filmweb.pl/Titanic]"Titanic"[/url].  "Perwersyjny przewodnik po ideologiach" to inteligentna, dowcipna i erudycyjna analiza wszelkich -izmów, kształtujących nasze systemy wierzeń i zachowań. Najbardziej pobudzający intelektualnie film ostatnich lat.

Geniusz, szaleniec, klown, radykalny lewak – tak mówi się o Slavoju Žižku, jednym z najciekawszych i najpopularniejszych myślicieli naszych czasów. Ten filozof, psychoanalityk, autor ponad kilkudziesięciu książek traktujących o popkulturze, polityce, ekonomii czy militarnych konfliktach jest także wytrawnym znawcą i miłośnikiem kina. DałGeniusz, szaleniec, klown, radykalny lewak – tak mówi się o Slavoju Žižku, jednym z najciekawszych i najpopularniejszych myślicieli naszych czasów. Ten filozof, psychoanalityk, autor ponad kilkudziesięciu książek traktujących o popkulturze, polityce, ekonomii czy militarnych konfliktach jest także wytrawnym znawcą i miłośnikiem kina. Dał temu wyraz w głośnym dokumencie "Z-Boczona historia kina". Po 6 latach od premiery tamtego filmu Žižek wraca do współpracy z reżyserką Sophią Fiennes, by tym razem w prowokacyjny sposób spojrzeć na naszą rzeczywistość i kształtujące ją ideologie. Žižek przygląda się im pod lupą i punktuje to, co mają nam do zaproponowania: liberalizm, komunizm, nazizm, kapitalizm i katolicyzm. Uświadamia, jak każda z tych ideologii manipuluje naszymi pragnieniami i marzeniami. A wszystko to zilustrowane jest błyskotliwie i prowokacyjnie dobranymi fragmentami takich klasyków kina, jak m.in. "Szczęki", "Brazil",  "M.A.S.H" czy "Titanic". "Perwersyjny przewodnik po ideologiach" to inteligentna, dowcipna i erudycyjna analiza wszelkich -izmów, kształtujących nasze systemy wierzeń i zachowań. Najbardziej pobudzający intelektualnie film ostatnich lat.

dystrybucja
studio
BFI / Blinder Films / Film4 / Więcej...
inne tytuły
The Pervert's Guide to Ideology Miedzynarodowe
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Bray (Irlandia) oraz w Los Angeles, a także na pustyni Mojave (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mini-serial

  użytkownik usunięty

  Jak wyżej. Czy nie uważacie, że treść filmu lepiej przekazałby podzielony na (powiedzmy) 20 minutowe odcinki serial? Każdy poświęcony innemu zagadnieniu w obrębie tematu.

 • BARDZO

  Jarana ocenił(a) film na 7

  lubię tego faceta.

  9
  • Fragmenty filmów przedstawione w tym dokumencie

   doliwaq ocenił(a) film na 8

   z jakich filmów pochodziły? Wiem, że było wszystko podpisane, ale było tego tak duże nagromadzenie, że nie spamiętałem wszystkich. Zapamiętałem jedynie: "Oni żyją", "Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Titanic", "Taksówkarz", "Upadek Berlina", "Brasil", "Szczęki", "M.A.S.H", ... więcej

  • Farmazony slawka zawsze na probsie

   demoncey

   Bekowy pajac,uwielbiam jak sepleni.

  • Powtórka z rozrywki

   szakira ocenił(a) film na 7

   To "Z-boczona historia kina 2". Podejmowany temat jednak nie został tak dobrze ugryziony jak poprzednio. Poza tym zero tu zapowiadanej perwersji:P Zizek tym razem nie zachwyca.

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.