Joseph Fiennes 

Joseph Alberic Twisleton-Wykeham-Fiennes

7,7
9 663 oceny gry aktorskiej
Joseph Fiennes
Jest młodszym bratem znanego aktora Ralpha Fiennesa. Aktorstwa uczył się w elitarnej Guildhall School of Music and Drama. Pierwszy sukces sceniczny odniósł rolą w sztuce "The Woman in Black", która była wystawiana na West Endzie. Otrzymał za nią bardzo dobre recenzje i tym samym zapewnił sobie angaż do kolejnego przedstawienia, którym było "A Month in the Country". Kreacją, którą tam stworzył udowodnił, że jest utalentowanym aktorem. Przez kolejne dwa sezony występował w spektaklach wystawianych przez prestiżową Royal Shekaspeare Company. Na dużym ekranie zadebiutował w 1996 r. niewielką rolą w "Ukrytych pragnieniach" Bernardo Bertolucciego. Prawdziwą sławę i popularność zdobył jednak dwa lata później po sukcesie filmu "Zakochany Szekspir". Niemalże z dnia na dzień zrobiło się o nim głośno, a dzięki następnej kreacji, którą stworzył w "Elżbiecie" okrzyknięto go jednym z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 maja 1970

miejsce urodzenia: Salisbury, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 183 cm

Critics' Choice
Zdobył 2 nagrody Critics' Choice, 2 inne nagrody i 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Maria Dolores Dieguez (od 15.08.2009), 2 córki: Sam (ur. 08.03.2010) i Isabel (ur. 29.12.2011)
Ma piątkę starszego rodzeństwa: Ralph, Martha, Magnus, Sophie oraz brata bliźniaka Jacoba. Ma także przyrodniego brata Michaela.
Miał zagrać główną rolę w filmie "Pianista", jednak zrezygnował z powodu innych zobowiązań. W filmie ostatecznie wystąpił Adrien Brody.
Odrzucił rolę Lorda Darlingtona w filmie "Porządna kobieta". Ostatecznie w rolę wcielił się Stephen Campbell Moore.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych