Marcin Ziębiński 

4,6
200 ocen pracy reżysera
Marcin Ziębiński
Marcin Ziębiński jest jednym z njaciekawszych reżyserów młodego pokolenia. Choć ma na swoim koncie zaledwie dwa filmy fabularne, jest doskonale znany w świece filmów reklamowych i teledysków. Jego małe dzieła telewizyjne wielokrotnie były nagradzane - ostatnio Ziębiński dostał nagrodę za clip "Jaka ja Kayah".
W 1992 roku, w wieku zaledwie 24 lat, zrealizował swój pierwszy film "Kiedy rozum śpi". Filmowi zarzucano, że choć sprawny technicznie jest zbyt akademicki i pozbawiony młodzieńczej siły - Ziębiński na studiach miał opinię młodego gniewnego. Reżyser odpierając zarzuty, powiedział: "Nie interesuje mnie kokietowanie widza pseudoartystycznymi wizjami."
O tym, że Ziębiński jest wyśmienitym "rzemieślnikiem", a jego wizje są przekonywujące, udowodnił kręcąc w 1997 roku "Gniew" - film, który wywołał burzę krytyki. Zarzucano mu epatownie brutalnością, wulgarnym językiem. A przecież formuła tego typu filmu - mroczny thriller - wymaga takiego podejścia. Od strony realizacyjnej obraz jest bez zarzutu - rewelacyjne zdjęcia, budujące mroczną i duszną atmosferę, perfekcyjny montaż, a przede wszystkim doskonałe aktorstwo. Jest to jeden z najmroczniejszych polskich filmów. Ziębiński zrealizował tez kilka odcinków serialu "Bank nie z tej ziemi" i nadal kręci filmy reklamowe oraz teledyski.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 sierpnia 1967

miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska

W 1992 roku ukończył Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
Wyreżyserował klip do piosenki "Jaka ja Kayah".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

kręcenie takich "filmów" powinno być karalne...

co to ten sam koleś używa dwóch nazwisk?

Błagam, zróbcie coś z autobiografią tego twórcy, bo widać, że sam ją pisał 20 lat temu i trochę się zdezaktualizowała i brzmi jak walenie do lustra.

Gniew

użytkownik usunięty

Sądze że film "Gniew" jest absolutnie świetnym filmem. Po obejzeniu owego filmu, dlugo nie moglam zasnac zastanawiajc sie nad jego problematyka. Mysle, ze jest to jeden z najlepszych polskich "wspolczesnych" filmow jakie do tej pory widzialam.
Polecam go wszystkim, bo naprawde jest wart obejzenia.
Mysle, ze swoja...

Zrobił dobry Gniew który był by dużo lepszy gdyby zmienił ostatnie 10 minut filmu i beznadziejnych Dublerów gdzie jak dla mnie jest to jedna z gorszych produkcji z Polski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones