Marek Hłasko

Marek Jakub Hłasko

8,5
195 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Marek Hłasko

Najwybitniejszy...

użytkownik usunięty

Tak! Pewnie by się na mnie obraził,ale jest najwybitniejszym pisarzem prozaikiem polskim. Gdyby żył napisałby więcej niż napisał. Szukam jego ludzi w internecie.

Re: Najwybitniejszy
Ucieszył mnie niesamowicie Twój odzew na temat Marka Hłaski. Jestem Jego wielbicielem od początku jak tylko pojawił się w polskiej literaturze. Szedłem śladami Jego twórczości i Jego Zycia. Tak ciekawej i zarazem kontrowersyjnej postaci nasza literatura jeszcze nie posiadała. Był On człowiekiem pokroju Himilsbacha i maklakiewicza.Łączył ich stosunek do życia i do ówczesnej rzeczywistości. Właśnie tak barwne postaci tworzą piękno i niepowtarzalność w sztuce. Szkoda tylko że o Marku Hłasce tak mało ludzi chce dyskutować, czy poznawać Jego Twórczość. To wielka szkoda ! Pozdrawiam. J.Z.

użytkownik usunięty
Jerzy_Zemla

......hm ...nie interesuje mnie sama tworczosc Marka Hłaski ale jego felerny incydent ktory skonczył sie tragicznie dla Krzysztofa Komedy ,ktorego cenie sobie o wiele bardziej niz Hłaske......ale zgodze sie sie,ze byli prekursorami sztuki w tamtych czasach ......

Jerzy_Zemla

No cóż... Czy Hłasko był najwybitniejszym polskim pisarzem - nie zgodziłbym się do końca... Hłasko to polski Hemingway (z którego twórczości i życia wiele czerpał), awanturnik, a przy tym świetny pisarz, ale czy najlepszy... Lubie jego utwory, ale nie przeceniałbym go tak...

użytkownik usunięty
James

No cóz zgadzam sie z Jamesem. Hłasko nie był najwybitniejszy ale byl dobry wtedy w polsce trudno było pisac i publikować on to robił miał odwage ale przedewszystkim był barwny, nieszczesliwy, romantyczny i ta otoczka złozyla sie na jego sukces. Ale James Dean tez nie był najwybitniejszym aktorem a pamieta o nim kazde pokolenie podobnie jak o Marku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones