Margit Sandemo

powrót do forum osoby Margit Sandemo
SnapeForever

Ekranizacja w formie serialu czy filmu ?

bigszwed

cytuję fragmenty

Islandzka reżyserka Garun Danielsdottir i firma Pegasus poinformowała, że zdjęcia są w początkowej fazie działania, zmierzającego do nakręcenia serialu na podstawie „Sagi o Ludziach Lodu”.
Nie będzie to nakręcone w hollywoodzkim stylu, z dużą ilością skrótów i uproszczeń. Pokażemy całą serię. Obiecałam to Margit Sandemo. Byłoby niemożliwością zrobić z tego jednego filmu. Będziemy go rozwijać do długiej serii TV. Moja wizja to 200 odcinków, więc jest to ogromny proces - mówi producent filmu.

http://ludzie-lodu-saga.blog.onet.pl/2011/06/16/plotki-o-ekranizacji-sagi-o-ludz iach-lodu/

SnapeForever

"z dużą ilością skrótów i uproszczeń" - obawiam sie czy to nie zepsuje efektu.
plus dobór obsady to nielada wyzwanie

użytkownik usunięty
girl_blue

Ale właśnie jest napisane, że nie będzie dużej ilości skrótów i uproszczeń...

SnapeForever

O, to by było piękne, choć znowu bym się wkurzała na przedstawienie wydarzeń i postaci niezgodne z moją wyobrażnia i omijanie jednych faktów i naginanie drugich ale zawsze... Jak ja bym sobie obejrzała SoLL, ach ach :D

anaraza

Ooooo, myślę, ze Sol to jedno z najtrudniejszych wyzwań. I Tengel :)

nasty929

No ja raczej myślę, że trudniej by było z Targenorem, Didą, Shirą, Marem, Benedikte. Czy nawet Tamlinem, Shamą, Runem, Lucyferem, Lilith, z Ludźmi z Bagnisk lub innym istotom jak np. Szary Ludek czy elfy i upiory pomagające Ludziom Lodu w starciu ze zmarą Ludzi Lodu. Aż tu najtrudniej byłoby z samym Tan-ghilem. Jak taką postać odegrać to ja nie wiem.

nasty929

Nawet nie wspominając o niektórych scenach. No jakby tu je nagrać? To będzie nie lada wyzwanie.
Będzie na pewno brutalnie ukazane to i owo. Jak np. sam początek. Silje w mieście pełnym rozkładających się ciał znajduje Sol przytulającą się do trupa swojej matki.
Trudno by nagrać takie sceny jak np. jak Sol nabroiła, Tengel ją znalazł ze skarbem Ludzi Lodu, chwila gadania, nieodpowiednie słowa wypływające z ust Sol, Tengel ukazujący swoją ciemną stronę i namiastkę jego mocy, choć sama ta namiastka była niezbitym dowodem jak wielką moc posiadał.
Ale naprawdę chciałabym zobaczyć malowidło Silje, jak malowała z Benedyktem kościółek, bo z tego co mi wiadomo to malowidło istnieje naprawdę.
Też z wielką przyjemnością oglądałabym wątek Christy i Linde Lou, o ile byłoby to dobrze odwzorowane, aktorzy dobrze dobrani, odpowiednio zagrane, dobry klimat i też doprowadzające do łez poznawanie po troszu prawdy.
Też gigantycznym wręcz wyzwaniem będzie odwzorowanie ostatniego starcia. Samego kulminacyjnego, a w szczególności porzedzającą go scenę walki duchów Ludzi Lodu, tych dobrych i złych. Pomocników Ludzi Lodu i Tym służących złu. To stacie byłoby nie lada widowiskiem, ale oczywiście dobrze nakręcone.
Można by było to i owo pozmieniać. Jak np. zebranie w górze demonów. Cały tom tylko objaśnianie szczegółów kulminacyjnego starcia ze zmorą Ludzi Lodu. Można by tu co nieco poskracać lub dodać dodatkowego smaczku. Pamiętam brojenie trójki dzieci Jonathana. Jak to Finn, Gro i Ole postanowili trochę poszperać po zakamarkach pałacu Tuli, w tych korytarzach naznaczonych ciemnością, do których Tula i jej demony zabronili komukolwiek wchodzić, przestrzegając, by wszyscy trzymali się światła, gdyż tam są bezpieczni. No, ale jednak to troszkę za mało. Sama autorka przyznała, że jednak z niechęcią pisała ten tom, ale stwierdziła, iż musiała, gdyż zbyt mało spraw zostało wyjaśnionych, chcąc nadrobić to i wyjaśnić wszystko co trzeba w tym tak mało barwnym tomie.
Tak więc z wielką chęcią bym zabrała się do oglądania, jak już by miało dojść do nagrywania, choć wiem, że to trudne przedsięwzięcie.

ReiJuuzouSuzuya

Dla zdolnego reżysera czy scenarzysty itd nie ma rzeczy niemożliwych. Problem jest taki, że trzeba znaleźć mnóstwo aktorów , którzy pograją chwilę i to dobrych a żaden szanujący się aktor nie da się szybko uśmiercić. Tak masz rację, mimo, że to +tylko+ Saga to przede wszystkim ogromne wzywanie ..... okres od XVI do XX wieku i obejmuje kilka krajow. Pieknie pokazane jak zmienia sie jezyk czy technologia. Saga o LL to wyzwanie.


klawiatura mi sie popsula.... przepraszam

ReiJuuzouSuzuya

A ja właśnie "górę demonów" lubię najbardziej... Historia Didy, Targenora, Halkatli... Poza tym o ile do teraz czytałam jak pan Bóg przykazał, jeden tom tygodniowo (wychodzą znowu te w twardej oprawie, korzystam z okazji żeby zebrać całość), o tyle po "górze demonów" nie wytrzymałam i pobrałam ebooki.

SnapeForever

Może napisać do HBO ;)

SnapeForever

ja tam w to nie wierze, ona sama tez tak twierdzi ze nie dozyje tej chwili, aczkolwiek byloby super obejrzec taki serial

Valtara

Też w to nie wierzę, bo sama Sandemo wypowiedziała się że termin serialu przesuwano 3 razy. Ale płomyk nadzieji się tli :)

grazig

Ciekawe, jak wyglądaliby Tengel i Sol :). Pozostaje czekać, choć mam nadzieję, że serial ujrzy światło dzienne i że będzie naprawdę fajną wizualizacją książek :)

ILoveRock23

Książki czyta się dobrze, ale jak powstanie z tego serial.... to raczej będzie to druga Moda na sukces niż serial z klasą.

bravewarrior

Jak możesz porównywać Sagę do Mody na Sukces, w której nie ma fabuły, dno totalne a Saga to przede wszystkim fantastyczna treść działająca na wyobraźnię, niepowtarzalna, zaskakująca i powinna być sfilmowana

Valtara

Marzę o tej chwili, myślę że niejeden fan zakupił by taki film aby mieć w swojej kolekcji - oczywiście jeśli będzie dobrze zrealizowany

SnapeForever

Wiadomo coś na ten temat czy wciąż tylko plotki?

yvonneD

https://polakpotrafi.pl/projekt/legendy-i-basnie-polnocy

yvonneD

no wlasnie czy ktos cos wie w tym temacie? czekam na ekranizację juz ponad 20 lat....

A_1

Chyba nici z tego. Napisałam zapytanie do HBO i odpisali, że nie planują ekranizacje, ale mają dużo innych seriali, które polecają. :(

grazig

Przecież to nie HBO ma ekranizować tylko firma Pegasus?

Halveig

Moim zdaniem najlepiej, jakby NETFLIX się tym zajął. Najlepiej w formie serialu. Myślę, że byłaby duża szansa na sukces.

a_kasiaa

Brrr... tylko nie netflix.... Jak sie wzieli za Anie z Zielonego Wzgorza to po 15minutach 1 odcinka trzeba bylo wylączyc. To by byly dla nich za ciezkie tematy..

użytkownik usunięty
SnapeForever

Ja bym bardzo chętnie obejrzał, przeczytałem 2 razy wszystko i się zastanawiałem kiedy wyjdzie ekranizacja a tu proszę! Tylko żeby to było "na podstawie" a nie "na motywach"

marzenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones