Mariana Ximenes do Prado Nuzzi

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/115620/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":23,"rate":6.086956521739131,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/115620/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}}]
6,1
23 oceny gry aktorskiej
Mariana Ximenes
Mariana Ximenes to brazylijska aktorka. Urodziła się w 1981 roku w Sao Paulo. Znana jest przede wszystkim z licznych ról w operach mydlanych. Od szóstego roku życia marzyła o karierze filmowej. Jej pierwsze doświadczenia aktorskie były związane z teatrem Teatro Escola Célia Helena. W dzieciństwie wystąpiła w ponad dwustu reklamach. Mariana uczyła się w elitarnej szkole Colégio Marista Arquidiocesano. 

Zadebiutowała na małym ekranie w wieku 13 lat. Dostała wówczas epizod w telenoweli "74.5 Uma Onda no Ar". Przełom nastąpił w 1998 roku, kiedy otrzymała rolę w serialu "Fascinação". W tym samym roku wzięła udział również w swoim pierwszym filmie "Caminho dos Sonhos". Jednak dużą popularność przyniosła jej dopiero rola w telenoweli "Z głową w chmurach" z 1999 roku. Zagrała tam najmłodszą z trójki sióstr - naiwną i niedoświadczoną Celi Montanę, a tym samym podbiła serca widzów nie tylko w Brazylii, lecz także na świecie. Od tego momentu kariera Mariany nabrała tempa. Wciąż dostawała wiele nowych propozycji. Równie dużą sympatię zdobyła dzięki roli Biondy w telenoweli "Uga Uga". Natomiast w 2001 roku po raz pierwszy pracowała przy dubbingu. Podkładała głos do kanadyjskiej animacji "Braceface". W tym samym roku wystąpiła też w swojej drugiej kinowej produkcji "Dias de Nietzsche em Turim". W 2002 roku zagrała w swoim trzecim filmie "O Invasor". Jednak najbardziej znacząca w jej całej dotychczasowej karierze okazała się rola Rosario w "A Casa das Sete Mulheres". Dzięki tej kreacji wraz z aktorem Thiago Fragoso zdobyła nagrodę dla najbardziej romantycznej pary filmowej. Ximenes zaczęto obsadzać w coraz liczniejszych produkcjach filmowych i telewizyjnych, które stały się hitami Ameryki Południowej. Powróciła również do teatru. Ponadto była prezenterką w programie "Superbonita". Pierwszym czarnym charakterem, w który się wcieliła była Clara Medeiros w telenoweli "Passione". W 2011 roku była jednym z producentów filmu "Um Homem Só".

Aktorka przez osiem lat była związana z dużo starszym od siebie reżyserem Pedro Buarque de Hollanda, lecz nigdy nie wzięli ślubu. Parę spotkało tragiczne wydarzenie, kiedy to filmowca porwano dla okupu, lecz ostatecznie sprawa zakończyła się szczęśliwie. Ten incydent przyczynił się do ich rozstania, ale udało im się pozostać w przyjacielskich relacjach do dziś.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 kwietnia 1981

miejsce urodzenia: São Paulo, Brazylia

wzrost: 165 cm

Ma młodszego brata Rafaela.
Odrzuciła rolę Marii Pauli w telenoweli ''Dwie Twarze''. Ostatecznie angaż otrzymała Marjorie Estiano.
Odrzuciła rolę Beatriz Ferraz Silvino w serialu ''Siedem grzechów''. Ostatecznie angaż otrzymała Priscila Fantin.