Marvel Marilyn Maxwell

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/203457/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":20,"rate":7.3,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
20 ocen gry aktorskiej
Marilyn Maxwell
Miłość do aktorstwa od najmłodszych lat zaszczepiali jej rodzice. Oboje byli muzykami i uczyli gry na pianinie również swą córkę. Tak rozpoczęła się jej przygoda z show biznesem. Kiedy miała 5 lat jej rodzice wyprowadzili się z rodzinnego miasteczka. W kilka lat później zaczęła śpiewać w nocnych klubach w Indianapolis. Tam zauważył ją Buddy Rogers i zatrudnił ją do swojego zespołu. Dzięki temu zaczęła pobierać lekcje aktorstwa w Pasadena Playhouse. Jako aktorka zadebiutowała w 1942 roku w filmie "Gotowi do akcji", gdzie partnerował jej Robert Taylor. Potem posypały się kolejne role w "Cytrynowym dropsie", "Champion", "Letnich wakacjach", "Key To the City" czy "Race Street". Bardzo często występowała obok znanych komediantów, takich jak Bob Hope, Jerry Lewis czy Jack Benny. Wychodziła za mąż trzykrotnie i tyleż razy się rozwodziła. Miała jedynego syna Matthew. To właśnie on znalazł martwą matkę w łazience. Marilyn zmarła nagle na atak serca. Miała 50 lat. Po jej śmierci dzieckiem zaopiekował się jej dobry przyjaciel, aktor Rock Hudson.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 3 sierpnia 1921

data śmierci: 20 marca 1972

miejsce urodzenia: Clarinda, Iowa, USA

trzykrotnie zamężna: 1. John Conte (1944 - 1946, rozwód) 2. Anders McIntyre (01.01.1949 - 1950, rozwód); 3. Jerry Davis (21.11.1954 - 21.12.1960, rozwód), syn Matthew Paul (ur. 28.04.1956)
Zmarła na atak serca w Los Angeles (Kalifornia, USA). Jej ciało zostało skremowane, a prochy wrzucone do morza.
W 1967 roku nie miała pracy i by zarobić, pracowała w burlesce jako striptizerka w Queens w Nowym Jorku.
W 1946 roku reklamowała make-up firmy Max Factor.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • W filmie "Zagubieni w haremie" przypominała mi traszkę Gigner Rogers xD

    • A to łotrzyca! Meżczyzn traktuje instrumentalnie, ale i ona ulega cielesnej zwierzęcości Kirka Douglasa. Pozornie silna, finalnie okazuje się, że i ją można skrzywdzić. MM gra znakomicie.