Została nazwana atletyczką roku 2000.
Ma syna Tima (ur. 28.06.2003), którego ojcem jest Tim Montgomery, także lekkoatleta.
Jest absolwentką Uniwersytetu Karoliny Północnej.
11 stycznia 2008 roku została skazana na pół roku więzienia za składanie fałszywych zeznań.
Została odznaczona Orderem Belize.
Jej największe sukcesy sportowe w lekkoatletyce to:
- 1997 r. - dwa złote medale (bieg na 100m oraz sztafeta 4x100m) podczas Mistrzostw Świata w Atenach (Grecja);
- 1999 r. - złoty medal (bieg na 100m) i brązowy medal (skok w dal) podczas Mistrzostw Świata w Sewilli (Hiszpania).