Mariya Shalayeva 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":91,"rate":8.263736263736265,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,3
91 ocen gry aktorskiej
Mariya Shalayeva
Rodowita Moskwiczanka Maria Shalayeva zaraz po ukończeniu szkoły dostała zaczęła naukę w Wszechrosyjskim Państwowym Instytucie Kinematografii im. S.A. Gierasimowa. Będąc jeszcze studentką, Maria zaczęła swoją aktorską karierę. Swoją pierwszą rolę zagrała w krótkometrażowym filmie „Завтра день рождения” (Jutro urodziny), za którą dostała dwie nagrody na międzynarodowym festiwalu WPIK.

Maria szybko porzuciła naukę w WPIK, ale to nie przeszkodziło jej w dalszej karierze, choć początki bywały trudne. Maria u progu swej kariery pracowała jako kelnerka w moskiewskim klubie, następnie nie mając co ze sobą zrobić, zdecydowała się na podróż do Francji. Marii jednak szczęście nie opuszczało. Na pokładzie samolotu Moskwa – Paryż, poznała reżysera Sergeya Tkacheva. Maria tak oczarowała go swoją osobą, że Sergey zaczął pisać scenariusz do nowego filmu, specjalnie pod Shalayevą. Po krótkim namyśle, film nazwał imieniem aktorki grającej główną rolę. Tak powstał film «Маша» (Masza), będący wielką szansą dla Marii – szansą której nie zmarnowała. W przeciągu trzech lat zagrała jeszcze w kilku znanych rosyjskich produkcjach, z których bezsprzecznie najsłynniejszą jest «Русалка» (Rusałka).

W tym przypadku rola znowu była pisana z myślą o jednej aktorce. Jak mówi Anna Melikyan - „To nie Masza pojawiła się przy projekcie filmu, tylko projekt 'urodził' się dzięki temu, że gdzieś tam po ulicach tego wielkiego miasta chodzi zdumiewająca i fantastyczna dziewczyna – Masza Shalayeva. Po prostu, nie było lepszej historii dla niej, żeby pokazać jaka ona jest przepiękna... A że pięknem należy się dzielić, nie czekałam dłużej i wymyśliłam tą historię specjalnie dla Maszy... Tak właśnie narodziła się rusałka”
Za rolę Alisy, Maria otrzymała Nagrodę za najlepszą rolę żeńską na festiwalu „Кинотавр”.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 marca 1981

miejsce urodzenia: Moskwa, ZSRR , (obecnie Rosja)

mąż Dmitri Shevchenko (rozwód), dziecko
Ze związku z Dmitriyem ShevchenkoDmitriy Shevchenkoma syna Nestora (ur. 2005).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych