Rick Klingman zostaje wynajęty, aby obsmarował lewicowego kandydata do kongresu. Wytrawny ściemniacz razem ze swoim pomocnikiem Simonem przygotowuje kampanię oszczerstw.
Kiedy górski domek okazuje się nawiedzony, zdesperowany malarz Dan, jego żona Mary i nastoletni syn podejmują dość nietypową decyzję: postanawiają skorzystać z usług egzorcysty.
Boyd Mitchler (Joel McHale) i jego żona Luann (Lauren Graham) spędzają Święta Bożego Narodzenia z ojcem Boyda Mitchem (Robin Williams) i pozostałą rodziną nieudaczników. Uświadamiając sobie, że zostawił wszystkie prezenty dla syna w domu, Boyd wyrusza w drogę wraz z ojcem i młodszym bratem w celu przywiezienia prezentów. Muszą spędzić ze sobą osiem godzin w samochodzie i zdążyć przed wschodem słońca.