[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/67738/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":52,"rate":7.8076923076923075,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,8
52 oceny gry aktorskiej
Marlène Jobert
Urodzona w Algierze, jako młoda dziewczyna przyjechała do Francji. Studiowała najpierw w Szkole Sztuk Pięknych w Dijon a później przez półtora roku w paryskim Konserwatorium. Jej sukcesy aktorskie zaczęły się najpierw w teatrze,gdzie grała głównie role komediowe, m.in w Theatre Montparnasse. Na dużym ekranie zdebiutowała w roku 1965 w filmie Jean-Luc Godarda "Męski żeński". Pierwszą duża rolę filmową zagrała w komedii Yvesa Roberta "Szczęśliwy Aleksander" w 1967 roku. Następnie przyszły role w filmach innych znanych reżyserów francuskich jak Jean-Paul Rappeneau, Philippe de Broca, Claude Chabrol, ktore uczyniły z niej jedną z gwiazd kina francuskiego przełomu lat 60-tych i 70-tych XX wieku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 listopada 1940

miejsce urodzenia: Algier, Francja , (obecnie Algieria)

wzrost: 164 cm

nagrody: 2 nagrody

mąż Walter Green, bliźniaczki: Eva i Joy
François Ozon proponował jej rolę Augustine w filmie "8 kobiet" [2002], jednak aktorka nie przyjęła oferty. Ostatecznie w postać tą wcieliła się Isabelle Huppert.
Jest ciocią aktorki Elsy Lunghini.
Claude Sautet chciał obsadzić ją w roli Lily w filmie "Max i ferajna", jednak aktorka zbyt długo zwlekała z udzieleniem odpowiedzi, więc reżyser zdecydował się na współpracę z Romy Schneider.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Z lat szczenięcych pamiętam filmy z jej udziałem - była rewelacyjna, tryskająca radosną energią. Przyjemnie oglądało się te historie:)

  2
  • aktorka i piękna kobieta. Moja idolka z dzieciństwa. Wtedy nie wiedziałam jak się nazywa, ale uwielbiałam ją i filmy, w których grała. Zawsze była taka sympatyczna, roześmiana...Był taki czas, że niemal w każdy piątek po wiadomościach szły filmy właśnie z tą aktorką. Oglądałam każdy. Szkoda, że dziś mało ... więcej

   2
   • interesująca, niebanalna uroda; pamiętam ją najlepiej z rewelacyjnego filmu Le Secret (o ile nie przekręciłem tytułu).

    1
    • że nie ma wpisów na stronie tak świetnej i zdolnej aktorki! Ale świadczy to o tym, ze zalewa nas od lat amerykańska komercha, a europejscy aktorzy nie mają tu racji bytu :(((

     2
     3
     • Które komedie z nią polecacie?