Walcząc z broniącym swojego terytorium szpakiem o kontrolę nad własnym ogrodem, pogrążona w żałobie Lilly nieoczekiwanie odnajduje wewnętrzny spokój i zdobywa się na odwagę, aby uzdrowić swoje związki.
Rodzina decyduje się ukryć przed ukochaną babcią złe wieści o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem: hucznym weselem kuzyna.
Anna otrzymuje propozycję małżeństwa od swojego chłopaka. Jej przyjaciel radzi jej jednak aby najpierw umówiła się z innymi mężczyznami, zanim spędza resztę życia ze swoim chłopakiem.
Osiemnastoletni Rick i jego przyjaciółka planują wyruszyć w podróż, by poznać korzenie rock'n'rolla. Młodzi starają się uporać z byłym chłopakiem dziewczyny, który nie pozwala jej odejść.
Tyran Talus uprowadza Sildę. Zdesperowany Ramusan prosi Mathayusa o pomoc w odnalezieniu córki, obiecując, że jeśli jego misja się powiedzie, ponownie obejmie tron i dostanie rękę królewny.
Dave decyduje, że jego podopieczni powinni zawiesić karierę i pójść do szkoły. Tymczasem zespołowi wyrasta konkurencja w postaci damskiego tria śpiewających wiewiórek.