Matthew Macfadyen

David Matthew Macfadyen

8,2
12 746 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Matthew Macfadyen

Zabujałam się w nim po "Dumie i Uprzedzeniu". Ideał faceta.

Crejzola

To ja się wyłamię i mam nadzieję że nie zostanę ukamienowana.
Lubię Matthew głównie za rolę w Małej Dorrit i Annie Kareninie, ale moim zdaniem jako Darcy był okropny. Zamiast być męskim, dumnym, powściągliwym i eleganckim arystokratą jakim był Darcy w książce i wykonaniu Colina Firtha, był taką mało męską, nieśmiałą ciapą, z miną jakby miał się zaraz rozpłakać.
To zdecydowanie nie jest mój Darcy, przykro mi.

beksi

czyli był bardzie ludzki?

madameJuliette

Tego bym nie powiedziała, bo dla mnie duma i powściągliwość są tak samo ludzkimi cechami jak nieśmiałość. Co więcej Colin w tej roli wydawał mi się bardziej naturalny, o wiele lepiej pasował do czasów w których dzieję się akcja książki, filmu i serialu. Matthew wyglądał i zachowywał się jak współczesny chłopak z popularnego Boysbandu dla nastolatek przeniesiony w epokę regencji. Dla mnie wyglądało to niestety trochę sztucznie.

beksi

Podpisuję się pod Twoją opinią, gdyż bardzo nie podobała mi się ekranizacja Dumy i uprzedzenia z tym aktorem - głównie, aczkolwiek nie tylko, z jego winy. Zastanawiałam się właśnie czy warto obejrzeć Małą Dorrit, z tym samym aktorem, stąd weszłam na jego profil. Pomyślałam może to nie wina gościa, że zepsuł jedną z najlepszych męskich postaci w literaturze - swoją grą pozbawiając Pana Darcy'ego kręgosłupa i innych przydatnych części ciała. Może to była taka nietrafiona wizja reżyserska. Twój komentarz, w porównaniu do wszystkich tych zachwytów powyżej pozwala mi żywić nadzieję, że nie zawsze jest tak beznadziejny i można dać mu szansę. Mam nadzieję że nie uraziłam osób zachwyconych.

Bmnka_27

Witam, daj szansę Małej Dorrit, bo ten serial jest bardzo dobrą adaptacją książki Dickensa. Nie tylko Matthew zagrał w nim bezbłędnie, inni aktorzy również byli świetni. Jeśli lubisz produkcje BBC będziesz zadowolona :)

Crejzola

Ja się też troszeczkę wyłamię, bo Matthew to trzeci najlepszy Darcy wg mnie. Pierwszym pozostanie Colin :3 a drugim Matthew Rhys

Crejzola

FATALNY jako Darcy...:-(
Dramat

Crejzola

Popieram Twoją wypowiedź :) Fantastyczny pan Darcy :)

Crejzola

To witaj w klubie :-)

Crejzola

też uważam że był urzekający :)

Crejzola

Jest ideany

Crejzola

ja też sie zabujałam prześliczny, elegancki nieco gotycki image XD, do tego ta powaga, smutek w oczach, nonszalancja,ah.... ale tylko w tym filmie, w Annie Kareninie był straszny (wygląd) gra też całkiem nieźle :) Keira również była doskonała w DiU jedna z piękniejszych aktorek wszechczasów dla mnie :) Jakby faceci teraz wyglądali jak Pan Darcy, to bym chyba miała 10 na raz :D

Crejzola

Wg mnie wcale tam nie pasował, ale ja nie zniosłabym żadnego innego Darcy'ego poza Colinem Firthem. Bardzo mi podpasowal natomiast w Sukcesji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones