Meg Cabot

Meggin Patricia Cabot

6,5
18 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Meg Cabot

Czytaliście książkę ,, Porzuceni"- polecam warto.
Czekam na drugą część która ma się ukazać wiosną

natali95

Byłam pozytywnie zaskoczona nią. Czytałam trochę książek tej autorki, skierowanych do młodych odbiorców i niektóre są naprawdę ciekawe, ale zwykle nie powalają mnie stylem (narracja schematyczna, powtarzalność odczuć i myśli u różnych bohaterek, tak jak i nastoletnie "dramaty" i stylizacja językowa nasączona infantylnością, uzasadnioną, ale dla mnie drażniącą, wałkowanie po kilka razy tych samych myśli, przesadność w objaśnieniach wydarzeń i uczuć, klimat przesadnie "szkolny"). W tym przypadku bardzo ciekawie były wprowadzane retrospekcje i elementy mitologiczne, budowane napięcie i klimat grozy, przeplatający się z życiowym, język był prosty, ale zarazem barwny. Z wielką dozą wyczucia pisarka podkręcała ciekawość, budując zagadkowość i mistycyzm, stopniowo podając odpowiedzi, ale zarazem zaskakując nowymi wydarzeniami. Mimo że tematyka sama w sobie nie do końca do mnie przemawia, to została ujęta w taki sposób, że z niecierpliwością czekam na kolejne tomy trylogii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones