Michał Wnuk 

5,0
41 ocen pracy reżysera
Urodził się w 1980 roku w Siemianowicach Śląskich. Jest absolwentem reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Po ukończeniu studiów rozwijał swoje projekty podczas kilku prestiżowych stypendiów i warsztatów artystycznych, m.in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji w Paryżu (2005), Nipkow Programm i Instytutu Goethego w Berlinie (2007) oraz Archidoc na La Fémis w Paryżu (2011). Jak sam twierdzi, były to bardzo ważne doświadczenia w jego życiu, które pozwoliły mu szerzej spojrzeć na świat.

Pracę na planie filmowym poznał od podszewki. Początkowo pracował jako asystent reżysera,  II reżyser i współscenarzysta. W 2009 roku zadebiutował jako samodzielny reżyser i scenarzysta obrazem "Co mówią lekarze". Film został bardzo dobrze przyjęty, czemu dowodzi nagroda Małego Jantara za najlepszą fabułę w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na 28. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Od 2012 roku jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 listopada 1980

miejsce urodzenia: Siemianowice Śląskie, Polska

Ukończył reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Powiem krótko po seansie "Polotu" - nie umie pan pisać scenariusza do prawdziwego filmu. Kto panu sfinansował ten szkic? Wychodzi na to, że nie trzeba mieć żadnych umiejętności pisarskich i reżyserskich, a tylko być w zarządzie SFP i można zrobić przewał na kilka baniek budżetu filmu o sterowcu, bez rozpisanej fabuły,...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones