Michael BayI

Michael Benjamin Bay

6,4
6 178 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Bay

Kto zgadnie o co chodzi??
I dodam że nie mam na myśli EKSPLOZJI!!

Samuel_L_Bronkovitz

dobrzy aktorzy :P

Janko_Muzykant

Napięcie i efekty specjalne.

Samuel_L_Bronkovitz

Jeśli chodzi o Baya to jedyny wspólny element jego filmów to zadziwiające wizualne sekwencje,jest w tym najlepszy i w każdym swoim kolejnym filmie udowadnia,że ma świetne oko do takich rzeczy.

FRODO33

Maksymalne stężenie durnoty?

Samuel_L_Bronkovitz

Podaje odpowiedź:

http://www.youtube.com/watch?v=cyx2dHAguuU

:):)

Samuel_L_Bronkovitz

dodam od siebie że jest jeszcze jeden element wspólny dla wszystkich jego filmów.szukałem na youtube ale nigdzie nie znalazłem żadnego filmiku żeby go pokazać,i jest on w każdym jego filmie jak ktoś oglądał kilka razy te filmy będzie wiedział o co chodzi
pozdrawiam

wisniorzech

dużo jest tych elementów wspólnych m.i. kamera 360 stopni, masowe używanie helikopterów :) błyski świetlne tzw. lens flares no i oczywiście koniecznie samochodowe pościgi :)

puchoo

W Perl Harbor nie ma samochodowych pościgów. Są jednak goniące się samoloty. Myślę że można zaliczyć pościgi ogólnie. W Armagedonie też jest chyba tylko jedna scena gdzie FBI sunie za Harleyem. Reszta to kosmos. Wybuchy na niespotykaną skalę są za to wszędzie.

p_sas

i jedno jest pewne - to się nie zmieni

p_sas

no dobra, oprocz twierdzy i bad boys, ale to stare dzieje

Samuel_L_Bronkovitz

Hmm może też całkiem niezła ścieżka dzwiekowa? Przynajmniej w filmach Transformers, Armageddon, Twierdza, Bad Boys.

gumis1412

Chyba w każdym filmie jest scena w której główny bohater powstaje z gleby lub z pozycji półklęczącej, z reguły chwilę wcześniej wszystko co znał w około wyparowało, następnie wyprostowuje się i gapi sokolim wzrokiem niczym egipski posąg w jeden punkt. Wszystko to oglądamy na zwolnionych ujęciach, bardzo często okalającym aktora ujęciem. Tak było w Twierdzy z Cagem, w Bad Boys z Smithem, w Transformers z Shia itp.

Samuel_L_Bronkovitz

Obstawiam wszechobecną głupotę.

Samuel_L_Bronkovitz

Zajebisty patos. Ponadto wspólnym elementem filmów Bay'a jest zajebistość :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones