Nastoletnia Lina po przeprowadzce z biednej dzielnicy Los Angeles do bogatego Malibu zostaje cheerleaderką w słabej drużynie. Jako jej kapitan robi wszystko, aby wspólnie wygrać ważny konkurs i pokonać obecnych mistrzów - grupę Jaguarów.
Film jest parodią popularnych musicali i filmów tanecznych, takich jak: W rytmie Hip - Hopu, Lakier do włosów, Step Up, Taniec ostatniej szansy, Rewanż, Flashdance i High School Musical. Obraz opowiada historię dziewczyny o imieniu Megan (Shoshana Bush), która poprzez taniec chce zrealizować swoje marzenia. Pomaga jej w tym uliczny tancerz Thomas (Damon Wayans Jr.).
Gdy buńczuczny rywal rzuca wyzwanie ich roztańczonej ekipie, przyjaciele muszą odłożyć kłótnie na bok, aby stanąć do walki, której stawką są pieniądze i chwała.