Mirosława Żak 

8,1
296 ocen gry aktorskiej
Mirosława Żak
Mirosława Żak urodziła się 16 czerwca 1982 roku w Tarnowskich Górach.  Ukończyła bardzo nieartystyczną szkołę, mianowicie Technikum Chemiczne w Tarnowskich Górach. Jednak już jako uczennica przejawiała zainteresowania aktorskie, brała udział w zajęciach prowadzonych przez Wiesława Ciecieręgę w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.

W 2006 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Debiutowała rolą Malvolio w spektaklu reżyserowanym przez Jerzego Stuhra „Wieczór Trzech Króli”. Na co dzień pracuje w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 2010 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Bez odpowiedzi”, zawierająca poezję śpiewaną.  Od samego początku Żak poświęcała wiele uwagi poezji śpiewanej. W tej dziedzinie cały czas współpracuje ze wspomnianym Wiesławem Ciecieręgą, który akompaniuje jej na gitarze.

Swój pierwszy poważniejszy sukces na wielkim ekranie osiągnęła w 2010 roku. W filmie Roberta Glińskiego pt. "Benek" zagrała główną rolę kobiecą, która spotkała się z aplauzem widowni oraz krytyków.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 czerwca 1982

miejsce urodzenia: Radzionków, Polska

wzrost: 170 cm

W 2006 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (Polska).
W 2010 roku wydała swoją pierwszą płytę pt. "Bez odpowiedzi" na której znalazła się poezja śpiewana z tekstami wybitnych polskich poetów, m.in. Tadeusza Nowaka, Jerzego Harasymowicza, Stanisława Grochowiaka, Rafała Wojaczka i Kazimierza Wierzyńskiego.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych