Mitko Panov

[{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/361846/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":17,"rate":6.529411764705882,"desc":"ocen"}},{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/361846/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":2,"rate":7,"desc":"oceny"}}]
6,5
17 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Mitko Panov
  • Przyjaciel Pasikowskiego, który o Mitko Panovie pisał tak: "zupełnie obłędny Macedończyk, obecnie w Nowym Jorku, który kiedyś będzie największym reżyserem świata".

    Jego film dyplomowy miał opowiadać o nowojorskich żydach, którzy na wieść o likwidacji cmentarza żydowskiego przybywają do Łodzi aby zabrać prochy swoich bliskich i płytę nagrobną. Ponieważ ta zostałą sprzedana do łązienki miejscowemu ogrodnikowi to kolesie z obsługi cmentarza inscenuzją grób, aby żydzi wyjechali usatysfakcjonowani. W szkole odrzucili ten scenariusz i Panov wyjechał do Nowego Jorku wykładać na uniwersytecie Columbii. Trochę szkoda, że słuch o nim zaginął.

  • yesiu Po tym co napisałeś jeszcze bardziej ostrze sobie pazurki na The Witness. Wiesz coś może o tym filmie, który współpisał też Władysław Pasikowski?

  • LukaszJarosz25 Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Wszystko co o tym reżyserze wiem, pochodzi z zapomnianej przez ludzkość książki Pasikowskiego ;).

  • yesiu Można tytuł? Bo z książką Pasikowskiego to mi się kojarzy "Ja, Gelerth", kapitalny zresztą, polecam.

  • LukaszJarosz25 http://lubimyczytac.pl/ksiazka/313126/psy-w-kinie-czyli-jak-... - "Psy w kinie czyli jak się robi filmy".

    Co do filmu to zdaje się był tylko pokazywany na festiwalu w Genewie, producentem jest Tipi'mages, więc możesz do nich maila napisać z jakimiś konkretnymi pytaniami czy można to gdzieś zobaczyć. Jakieś prawa ma też Agora FIlms z Genewy. Podejrzewam, że ciężko może być dorwać ten film, jedyna opcja to pewnie obejrzeć na jakimś festiwalu, o ile będą to gdzieś jeszcze puszczać. Ewentualnie (to już baaardzo mało prawdopodobny scenariusz) jeżeli byłby na jakimś festiwalu, to jest taka strona, na której w danym okresie można oglądać filmy festiwalowe i okołofestiwalowe - festivalscope.com.

  • yesiu Dziękuję za informacje.