Takamasa Ishihara

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/856885/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1718,"rate":7.940046565774156,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,9
1 718 ocen gry aktorskiej
Miyavi

Miyavi rozpoczął karierę w Dué le Quartz jako gitarzysta. Po rozpadzie zespołu zaczął nagrywać solo, ukazując coraz to nowe wcielenia i oblicza muzyki. Zarówno jego wygląd jak i styl, w jakim tworzy, zmieniają się w błyskawicznym tempie i fani nigdy nie mogą być pewni, czym Miyavi ich jeszcze zaskoczy. Swoim zachowaniem i twórczością może wzbudzać kontrowersje, ale bez wątpienia ma talent do zjednywania sobie publiczności w czasie występów. Niespożyta energia i ciągły ruch to jego znaki charakterystyczne.

Choć w młodości Miyavi wiązał swą przyszłość z piłką nożną, w końcu zdecydował się na muzykę. Od początku fascynował go visual kei, zwłaszcza Toshiya, dlatego też pierwszym instrumentem, na jakim zaczął grać, był bas. Dość szybko jednak zmienił go na gitarę. Jeszcze jako nastolatek przez pewien czas mieszkał i grał w zespole w Tokio, a po powrocie w rodzinne strony dołączył do Dué le Quartz. Od początku to on pisał większość muzyki i sporo tekstów, zmienił też stronę wizualną zespołu.

Karierę solową rozpoczął w październiku 2002 roku, krótko po rozpadzie Dué le Quartz. Jeszcze w trakcie istnienia zespołu nagrał materiał na swój pierwszy album, "Gagaku". Pomimo tego, że wielu fanów było rozczarowanych zmianą wizerunku, Miyavi szybko zyskał dużą popularność. Od początku solowej kariery jest ulubieńcem prasy muzycznej - artykuły o nim pojawiają się w prawie każdym numerze "Shoxx", a miesięcznie potrafi napisać o nim osiem różnych magazynów.

Po rozpoczęciu solowej kariery Miyavi zmienił pseudonim (wcześniej znany był jako Miyabi), wizerunek i styl granej przez siebie muzyki. Tych ostatnich nie trzymał się jednak zbyt długo - charakterystyczne są dla niego ciągłe zmiany i eksperymentowanie. W listopadzie 2002 roku ukazały się dwa pierwsze single, a w 2003 roku dwa kolejne. W połowie 2003 roku Miyavi najwyraźniej uznał, że ma już wystarczającą ilość piosenek, żeby zagrać swój pierwszy koncert, którego zapis został wydany w lipcu tego samego roku na DVD "Gekokujou". Nie zwalniając tempa pracy nagrał kolejne dwa single, zagrał także główną rolę w filmie "Oresama". We wrześniu natomiast ukazał się "Wagahai" - photobook i zbiór esejów.

W grudniu 2003 roku ukazał się drugi solowy album, "Galyuu". Na grudniowej części trasy koncertowej promującej nowy album jako zespół towarzyszący, Ishihara Gundam, wystąpili: Pata (ex-X Japan), Shinya (ex-Luna Sea), Chirolyn (ex-Spread Beaver) i Luke Takamura (Seikima-II). 28 grudnia Miyavi wystąpił jako jedna z trzech głównych gwiazd na festiwalu Beauti Fool's Fest 03. Zaprezentował tam nowy utwór, "Itoshii hito (beta desu man)", oraz nowy tatuaż - sutrę obejmującą całe plecy.

Na początku 2004 roku rozpoczęła się kolejna ogólnokrajowa trasa koncertowa. Miyavi zmienił skład Ishihara Gundam na nieco młodszych i zdecydowanie mniej znanych muzyków. W maju wyruszył w trasę promocyjną do Korei Południowej i Tajwanu, która objęła wiele wywiadów oraz minikoncert. Fani, zwłaszcza w Korei, przyjęli go bardzo gorąco. 23 czerwca ukazał się ostatni wydany niezależnie singiel - "Ashita, genki ni naare", a w lipcu Miyavi powrócił do Korei i na Tajwan, aby zagrać tam koncerty. Okazały się one wielkim sukcesem, w Korei zagrał nawet jeden dodatkowy.

21 sierpnia pojawiła się składanka ze wszystkimi teledyskami nagranymi przez Miyaviego w czasach indie. 31 sierpnia 2004 roku Miyavi zagrał swój pierwszy koncert w Budokanie pt. "This Is Oudou". Był to jego ostatni koncert indie, a jego nagranie ukazało się w grudniu na DVD. Tego dnia oficjalnie został muzykiem major, z kontraktem podpisanym z Universalem. 20 października 2004 roku ukazał się pierwszy singiel major, "Rock no gyakushuu -Super star no jouken-", dzień wcześniej do sprzedaży trafił także drugi photobook.

W czerwcu 2005 roku ukazał się kolejny album, "Miyavizm". Mniej więcej w tym okresie w studiu zaczęli go wspomagać inni muzycy - wcześniej większość partii instrumentalnych nagrywał całkiem sam. W tym samym roku ukazały się także dwa nowe maksisingle, a pod koniec roku do sprzedaży trafiły nowe edycje singli z czasów indie.

W 2006 roku Miyavi po raz kolejny udowodnił, że nie boi się zmian - było to wyraźnie widoczne na trzech wydanych w tym roku singlach oraz albumie "MYV☆POPS". Prezentują one szeroką mieszankę brzmień i stylów, obok rocka czy popu znaleźć można na nich wpływy salsy czy jazzu. Pod koniec roku Miyavi wziął także udział w charytatywnym koncercie zorganizowanym przez UNICEF. Na początku roku 2007 Miyavi zagrał sekretny koncert w Las Vegas, a w czerwcu odbył się kolejny występ w Stanach.

Nic nie zapowiada, aby zamierzał on w najbliższym czasie zwolnić tempo. Wydaje singiel za singlem, album za albumem, DVD za DVD, gra też kolejne koncerty. Miyavi lubi zaskakiwać każdym kolejnym wydawnictwem, za każdym razem prezentując swoim fanom coś całkiem nowego, dlatego warto mieć na niego oczy otwarte, bo jeszcze niejednym może nas w przyszłości zaskoczyć.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 września 1981

miejsce urodzenia: Osaka, Japonia

wzrost: 185 cm

żona Melody Miyuki Ishikawa (od 14.03.2009), 2 córki: Lovelie Miyavi (ur. 29.07.2009) i Jewelie Aoi (ur. 21.10.2010)
Od 2007 r. gra na gitarze i shamisenie w zespole S.K.I.N.
Ponadto był członkiem następujących zespołów:
- Loop (gitara);
- Dué le Quartz (1999-2002; gitara).
Wydał następujące albumy:
- 2002 r. - "Gagaku";
- 2003 r. - "Galyuu";
- 2005 r. - "Miyavizm";
- 2006 r. - "MYV Pops", "Miyaviuta ~Dokusô~";
- 2008 r. - "This Iz the Japanese Kabuki Rock";
- 2010 r. - "What's My Name?";
- 2012 r. - "Samurai Sessions, Vol. 1";
- 2013 r. - "Miyavi";
- 2015 r. - "The Others";
- 2016 r. - "Fire Bird";
- 2017 r. - "Samurai Sessions, Vol. 2";
- 2018 r. - "Samurai Sessions, Vol. 3: Worlds Collide";
- 2019 r. - "No Sleep Till Tokyo";
- 2020 r. - "Holy Nights".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych