Były działacz komunistyczny i człowiek wyznający zasadę "żyj i daj żyć innym" zaprzyjaźniają się na ławce w parku, ciepło i z humorem opowiadając o swoim życiu.
Dwóch księży zostaje wysłanych z Watykanu w różne miejsca na świecie, aby zbadać domniemane cuda i uzdrowienia, których dokonali członkowie kościoła, i ustalić, co tak naprawdę się wydarzyło.