Detektyw Karl Alberg (Rossif Sutherland) przenosi się do małego nadmorskiego miasteczka Gibsons, aby ukoić nadszarpniętą psychikę. Niedawno rozwiedziony mężczyzna zakochuje się w miejscowej bibliotekarce Cassandrze Lee (Kristin Kreuk). Szybko powraca do służby, by pomóc tamtejszej policji w rozwiązaniu serii morderstw.
Dwie nastolatki postanawiają zbudować imperium fałszywych dowodów tożsamości, jednak kiedy interes się rozkręca, muszą stawić czoła realiom przestępczej egzystencji.
Mal, Evie, Carlos i Jay wracają na Wyspę Potępionych, żeby zabrać kolejną grupę dzieciaków. Chcą dać im szansę na nowe życie. Jednak gdy przyjaciele odjeżdżają z wyspy, bariera zostaje przerwana, co zagraża bezpieczeństwu Auradonu. Mal postanawia zamknąć ją na dobre z obawy przed tym, że Uma i Hades będą się chcieli zemścić na królestwie. Jednak mroczna siła zaczyna zagrażać mieszkańcom Audaronu i los całego królestwa znajduje się w rękach Mal, jej przyjaciół i grupki potępionych dzieciaków.