Natalia Maria Kukulska

[{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/206681/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":136,"rate":8.308823529411764,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":true,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/206681/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":59,"rate":5.745762711864407,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/206681/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":12,"rate":5.583333333333333,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,3
136 ocen gry aktorskiej
Natalia Kukulska
Natalia Kukulska urodziła się 3 marca 1976 roku w Warszawie.
Talent muzyczny z pewnością odziedziczyła po rodzicach - znanych artystach. Ojciec - Jarosław Kukulski jest kompozytorem, twórcą wielu przebojów; mama - Anna Jantar - była jedną z największych gwiazd polskiej piosenki lat 70. Nic więc dziwnego, że Kukulska zadebiutowała bardzo wcześnie, już jako siedmioletnie dziecko, osiągając ogromny sukces.

Pierwszy album z piosenkami dla najmłodszych słuchaczy nagrała w 1986 r. Znalazły się na nim takie piosenki, jak "Puszek Okruszek" czy "Co powie tata", które są popularne do dzisiaj.
W kolejnym roku nagrała "Bajki Natalii". Album ten stał się pierwszą Platynową Płytą w historii polskiej fonografii, a nagrany został z udziałem słynnych polskich aktorów - z Ireną Kwiatkowską, Anną Seniuk, Januszem Gajosem, Janem Kobuszewskim i innymi.
W r. 1991 nagrała "Najpiękniejsze kolędy polskie" - album dedykowany Janowi Pawłowi II.

Jej kariera w dorosłym życiu jest również imponująca. Piosenki, które śpiewa, cieszą się dużą popularnością i często osiągają pierwsze miejsca na listach przebojów. Piosenkarka ma niezwykłą barwę głosu, która pozwala jej na wykonywanie piosenek soulowych.

W 1996 r. rozpoczęła współpracę z teatrem. Wystąpiła w tytułowej roli w musicalu "Królewna Śnieżka" (reż. Krzysztof Kolberger) u boku zawodowych aktorów. Przedstawienie to wystawione zostało w warszawskim Teatrze Komedia, następnie w Operze i Operetce w Szczecinie (w 1999 r.).
W roku 1996 nastąpił też prawdziwy dorosły debiut doświadczonej już piosenkarki. W październiku nagrała płytę "Światło", z której pochodzą przeboje "Piosenka światłoczuła", "Dłoń", "Daleki brzeg". Płyta ta osiągnęła wysoki nakład i stała się szybko Złotą.

W 1997 r. Natalia wystąpiła na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn w Szwecji, gdzie zdobyła Nagrodę Publiczności oraz III Nagrodę przyznaną przez jury. W tym samym roku wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, którego również została laureatką, otrzymując Nagrodę Publiczności i zajmując II miejsce w głosowaniu jurorów.
Wkrótce potem wydała album "Puls" z piosenkami "Im więcej Ciebie, tym mniej", "W biegu", "Czy ona jest", "Woman In Love". Płyta stała się Podwójną Platynową, a Kukulska dostała propozycję od wytwórni Disneya. Dla niej nagrała piosenkę do filmu "Herkules".

W r. 1998 nagrała piosenkę "We'll Be Together" z holenderską grupą R'N'G. Ukazała się ona na albumie tej grupy, wydanym w całej Europie.
I znów Kukulska otrzymała propozycję od wytwórni filmowej - tym razem od Warner Bros. Producent muzyczny David Foster wybrał właśnie ją spośród wielu innych kandydatek. Natalia zaśpiewała 2 piosenki w filmie i soundtracku "Camelot-magiczny miecz".

Kolejny rok jej kariery to kolejna płyta - "Autoportret" (Złota Płyta), na której dzięki nowoczesnej technice Natalia zaśpiewała piosenkę "Tyle słońca w całym mieście" ze swoją nieżyjącą od 1980 r. mamą, Anną Jantar. Z tego albumu pochodzą też utwory "Heartbreaker" oraz "Przychodzimy tylko raz".

W r. 2000 Natalia znów wzięła udział w promocji filmu, tym razem zaśpiewała piosenkę "Zakochani" z produkcji o tym samym tytule.
Ze smutnej okazji 20. rocznicy śmierci matki Natalia wraz z najlepszymi polskimi wokalistami przygotowała koncert "Tyle słońca" z piosenkami Anny Jantar, zapisany na płycie.
W kwietniu 2000 r. Natalia wzięła udział
w niemieckim filmie dokumentalnym "Stolice Europy - Warszawa", w którym zaprezentowała swój teledysk "Nie jeden dzień" i wystąpiła na premierze tego filmu w Berlinie.

Następną płytę - "Tobie" nagrała w r. 2001. Znalazły się na niej piosenki "Niepotrzebny" oraz "Cicho ciepło".
W grudniu wystąpiła z Jose Carrerasem w Niemczech.

W r. 2002 znowu zaśpiewała w duecie z Carrerasem, tym razem znany utwór "Night & Day".
W sierpniu nagrała płytę "Słońce lato muzyka" z piosenką "Nikt nie będzie żył za ciebie".

W 2003 r. Natalia przez 3 miesiące doskonaliła swoje umiejętności wokalne w
Los Angeles w Musican Institute.
Następnie nagrała płytę "Natalia Kukulska", zawierającą przeboje "Kamienie", "Decymy" i "I Wanna Know".

W 2004 r. Natalia znów otrzymała szansę występu w teatrze - w musicalu "Miss Saigon" wystawianym w warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA (reż. Wojciech Kępczyński). Piosenkarka wcieliła się w główną rolę Kim.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 marca 1976

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 158 cm

mąż Michał Dąbrówka (od 12.02.2000), 3 dzieci: Jan (ur. 24.06.2000), Anna (ur. 04.05.2005) i Laura (ur. 05.01.2017)
Ma przyrodniego brata Piotra.
W 2007 roku została ambasadorką Dobrej Woli UNICEF, wspierającą światową kampanię "Szkoły dla Afryki". Od 2012 roku jest ambasadorką SOS Wioski Dziecięce. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych