NenaI

Gabriele Susanne Kerner

[{"id":21,"name":"himself","above5p":true,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/86746/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/86746/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,0
1 ocena występów osoby
Gabriele urodziła się na początku lat 60-tych w Hagen (Nadrenia Północna - Westfalia), na terenie ówczesnych Niemiec Zachodnich. Karierę rozpoczęła w wieku mniej więcej dwudziestu lat. Wtedy to założyła wraz z czwórką kolegów zespół, właśnie o nazwie "Nena". Znaleźli się w nim: Rolf Brendel, Carlo Karges, Uwe Fahrenkrog-Petersen, Jürgen Dehmel oraz oczywiście ona sama, jako wokalistka. Grupa szybko zyskała ogromną popularność (nie tylko w ojczyźnie ale i na całym świecie), za sprawą przebojowego singla "99 Luftballons". Następnie wydali jeszcze kilka albumów, m.in. "Fragezeichen"(1984), "Feuer und Flamme"(1985) czy "Eisbrecher"(1986). Wkrótce po ukazaniu się tego ostaniego Gabriele rozstała się z band'em i postanowiła poświęcić się karierze solowej.
Nagrała także kilka płyt z muzyką przeznaczoną dla dzieci. Występowała również w filmach (m.in. "Gib Gas - Ich will Spaß!") ale zaistniały one właściwie, jedynie na rynku kinowym w jej ojczystym RFN.