Niall Leonard 

3,4
195 ocen scenariuszy
Niall Leonard
Niall Leonard scenarzysta, pisarz i wykładowca akademicki urodził się w 1959 r. w Newry w Irlandii Północnej. Osiemnaście lat później wstąpił do Uniwersytetu w Yorku, gdzie studiował literaturę angielską. Następnie przeniósł się do Narodowej Szkoły Filmowej i Teatralnej Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego, gdzie zgłębiał tajniki reżyserii i pisania scenariuszy.
Pierwszym filmem Leonarda był thriller „Absolution”, który nakręcił w miejscu swojego urodzenia. Trzy lata później wrócił do Newry, by nakręcić pracę dyplomową w postaci czarnej komedii „No Man’s Land”.
W 1986 r. ukończył NFTS i rozpoczął pracę w telewizji w międzyczasie pisząc także sztuki teatralne. Pracę dla Kanału 4 porzucił kilka lat później na rzecz pisania scenariuszy dla BBC.
Niall pracował także jako wykładowca sztuki pisania, a w 2012 r zadebiutował powieścią „Crusher”. Niall Leonard jest aktywnym członkiem Północnoirlandzkiego Stowarzyszenia Filmowców oraz Scenarzystów, ale przede wszystkim ojcem dwóch synów oraz mężem pisarki i producentki filmowej E.L. James.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1959

miejsce urodzenia: Newry, Irlandia Północna, Wielka Brytania

żona E. L. James (od 1987), 2 synów: (ur. 1995) i (ur. 1997)
W 1986 roku ukończył National Film and Television School w Beaconsfield  (Anglia, Wielka Brytania).
Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby. Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum