Oliver James III

Oliver James Hudson

7,5
613 ocen gry aktorskiej
Oliver James III
Młody. Przystojny. Wszechstronnie utalentowany.
Ukończył szkołę aktorską Guildford School of Acting w Surrey, na kierunku - dramat. Początkowo producent reklam. Jego pierwszym większym występem w telewizji była rola w 2002 roku, w zrobionym dla telewizji krótkim filmie "Scool's Out".
Od dziecka pasjonat muzyki. Grał na perkusji. Specjalnie do roli w komedii romantycznej "Czego pragnie dziewczyna", w której zagrał u boku Amandy Bynes, nauczył sie grać na gitarze. Nabyta umiejętność pomogła mu także w zdobyciu roli Jaya, młodego muzyka, w filmie "Raise your voice", gdzie zagrał u boku Hilarry Duff.
Kolejna ukrytą pasją Olivera są wyścigi samochodowe. Można powiedzieć że zainteresowanie tą dziedziną pobrał z krwią ojca.
Jego marzeniem jest nagrać solowy album. Jednak na razie skończyło sie tylko na dwóch singlach: "Long Time Coming" i "Half-Life". Piosenki te znalazły się na płycie z muzyką do filmu "Czego pragnie dziewczyna".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 czerwca 1980

miejsce urodzenia: Ottershaw, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

W college'u był solistą w zespole.
Zaczął chodzić do Guildford School of Acting z powodu swojej dziewczyny i kontynuował tam naukę nawet po rostaniu z nią.
W wieku dziewiętnastu lat postanowił zmienić swoje nazwisko, aby nie być mylonym z bratem znanej aktorki Kate Hudson - Oliverem Hudsonem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych