Orson Welles

George Orson Welles

8,5
4 496 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Orson Welles

Orson Welles jest super. Pierwszy raz usłyszałem o nim w ,,Transformers- The Movie'' gdzie dawał głos siejącemu zniszczenie, pożeraczowi planet, Unicronowi. Szkoda że nie długo po nakręceniu Transformersów umarł.

Galvatron

Ja równierz po raz pierwszy zetknąłem się z Wellesem przy okazji oglądania transformersów, dziwi mnie jednak jak to jest możliwe ,że powstały rok po jego śmierci... mało to, zagrał w jeszcze jednym filmie a w 2003 podkładał głos do Apple Jack.....

Galvatron

"Mało kto wie, że w 1944 r. Welles bardzo poważnie rozważał możliwość nakręcenia "Batmana". W tym celu zebrał ekipę, z którą pracował przy "Obywatelu Kane'ie". Roztoczył przed nią wizję widowiska - jak mawiał - godnego Goi, w zupełnie nowym stylu, niepodobnego do czegokolwiek, co powstało w amerykańskim kinie do tej pory. Film miała otwierać scena śmierci rodziców przyszłego Batmana, a kończyć - scena walki o życie w więzieniu odartego już z maski superbohatera. Grać mieli m.in. Humphrey Bogart i Marlena Dietrich. Projekt ten był efektem fascynacji Wellesa kolejnym źródłem artystycznego wyrazu, jakim stawał się wówczas komiks."

grzegorz_cholewa

http://www.batcave.com.pl/old/index2.php?id=zawieszone_orsonwelles

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

To chyba zdementowany mit.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones