Orson Welles

George Orson Welles

8,5
4 496 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Orson Welles

Najwybitniejszy twórca filmowy ubiegłego stulecia-geniusz,nieprzecietny i ponadczasowy.Obywatel Kane-to obiekt nie kończących się analiz i badań....to reka mistrza musiała to uczynić.

Mr__O

też uważam, że "Obywatel Kane" to arcydzieło kinematografii;
z innych filmów Wellesa za prawie równie dobry uważam obraz "Trzeci człowiek"- w nim też ON- chyba w swojej najwybitniejszej roli- zawsze w półmroku, z cynicznym uśmiechem na twarzy...

geniusz- i jako aktor, i jako reżyser

madame_Emi

Może nie najwybitniejszy, ale bez wątpienia w ciasnej czołówce. Swoją rolą w Obywatelu Kane, zachwycił mnie nie miłosiernie.

Zaimponował mi również w filmie "paragraf 22". Mam dziwny sentyment do tego filmu. Dzięki niemu dowiedziałem się o wielkim talencie Welles'a.

Zaciekawił mnie również w Napoleonie (tym francusko-włoskim) z 1955 roku, oraz w Damie z Szanghaju - filmie, który sam wyreżyserował.

Podsumowując: Orson Welles to wspaniały i wybitny aktor, który wpisł się na wieki, dzięki wspaniałej roli w Obywatelu Kane.

Pozdrawiam, krzysztofellas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones