[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/62271/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1430,"rate":6.628671328671329,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/62271/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":9,"rate":10,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/62271/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,6
1 430 ocen gry aktorskiej
Paresh Rawal I
Paresh Rawal jest jednym z najlepszych aktorów hinduskiego kina, ulubieńcem reżyserów. Umie dawać życie rolom, które wykonuje ze swym wielkim talentem i ogromnym poświęceniem.
Gra od czasów swjej szkoły i był popularnym elementem na międzyuczelnianym obwodzie.
Kończąc wyższą uczelnię teatru Gujarati, zostawił na publiczności niezmywalny ślad.
Jego talent był powszechnie darzony uznaniem i odtąd był już tylko jeden krok do filmów. Javed Akhtar zobaczył go na scenie i został zatrudniony do roli w Arjun, co było natychmiast docenione przez publiczność. Zagrał też krótką i żwawą rolę w Naam.
Potem przyszła rola Velji Bhaia w Sir, mocny występ, który stał bardzo popularny i nawet dostał narodową nagrodę jako Najlepszy Aktor Drugoplanowy.
Nadal jest bardzo związany ze swą pierwszą miłością - teatrem - i ma swój własny produkcyjny dom, Aangikam. Jest grupa teatralna stworzyła takie sztuki, jak Maharathi, Mulraj Mansion, Chiranjeev i Khel, które było zainspirowane thrillerem Sleuth z lat 70-tych.
Poślubił bardzo utalentowaną byłą Miss Indii, Swaroop Sampat, która wydaje się pozytywnie wpływać na jego życie.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 maja 1950

miejsce urodzenia: Ahmedabad, Indie

wzrost: 183 cm

IIFA
Zdobył IIFA, 5 innych nagród i 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
IIFA Najlepsza rola komediowa za film Hera Pheri w roku 2001
żona Swaroop Sampat, 2 synów: Aditya i Aniruddh
Odrzucił propozycję zagrania Kamala Kishore'a Khosli w filmie "Khosla Ka Ghosla!". Ostatecznie angaż otrzymał Anupam Kher.
Pierwotnie to Paresh miał zagrać postać Nathu w filmie "Waqt: The Race Against Time", jednak zastąpił go Boman Irani.