Patrick Swayze

Patrick Wayne Swayze

8,4
14 854 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Patrick Swayze

co w Hollywood rzadko spotykane... - Bóg, myślę, po śmierci uznał to za ważne dobro w jego życiu.

Wydmin

Co ma jedno z drugim wspólnego?

kurvalu

Który bóg ?

Szaju

Jest jeden Bóg - ma tylko różna imiona...

RogerVerbalKint

Czyli bóg jest transwestytą i lubi nosić damskie ciuszki?

Szaju

poczekamy aż się zestarzejesz...wtedy nie będziesz tak mędrkował

RogerVerbalKint

Skąd ta pewność? Objawiło Ci się coś? Cool story bro!

Szaju

Bóg jest jedynym LOGICZNYM wytłumaczeniem otaczającego nas świata i istnienia czegoś tak skomplikowanego jak istoty żywe - teoria ewolucji absolutnie do mnie nie przemawia - stwierdzenie że życie powstało ot tak sobie spontanicznie "przy zaistnieniu sprzyjających warunków" po "wielkim wybuchu" jest bełkotem ignoranta...

RogerVerbalKint

No ciekawą masz teorię. Szkoda, że mnie ona nie obchodzi ;)

RogerVerbalKint

bóg logicznym wytłumaczeniem, to dopiero brednie :D

Vitcher

co jak co ale wiara w niego jest jak najbardziej logicznym rozwiązaniem (zakład Pascala)

xDrix

Nieprawda, to założenie z reguły jest błędne. Nie możesz z góry założyć czy za sama "wiarę" dostaniesz to życie wieczne.

Vitcher

dlaczego?

RogerVerbalKint

Niejeden twardziel, gdy stał nad grobem, wołał o księdza. Gołowąs jeszcze tego nie czai i mędrkuje.

Jack_Holborn15

Stara śpiewka zaczadzonych religią...

Gudrun_S

Nie, wystarczy poczytać relacje żołnierzy w trudnych sytuacjach, choćby przed D-Day. Nawet mało religijni przypominają sobie wtedy o Bogu.

ffi

I widzisz, tym się różnimy. Ty piszesz, że wystarczy, a wg mnie nie wystarczy. Trzeba czytać dużo, a nawet znacznie więcej niż dużo.
Zresztą piszesz o ludziach jakoś tam religijnych.
Jeśli ktoś całe życie mamiony jest obietnicą życia po życiu, a nie podda tej obietnicy jakiejkolwiek analizie (krytycznej), to nie dziwne, że w chwili zagrożenia życia nic innego mu do głowy nie przyjdzie. Uzna ją za ratunek - w sensie psychologicznym taka nadzieja nim będzie.

Są różne religie na świecie, nie tylko katolicyzm (czy szerzej: chrześcijaństwo) i każda coś tam obiecuje w zamian za posłuszne bogu życie na ziemi. A ja tak nie lubię przekupstwa i próżności. ;-)

ffi - wszystko to i tak gdybaniem ludzkim jest.
Wolę trzymać się faktów. Jak na razie nikt nie udowodnił istnienia boga czy bogów, ani istnienia kolejnego życia po życiu.
Pozdrawiam.

Gudrun_S

Człowiecze poszukiwania: https://www.youtube.com/watch?v=ZG3nLqxQ-1g

Gudrun_S

Sens w tym że wiara to wiara a nie nauka. Choć bez wgłębiana się w religię faktycznie może wydać się trochę pusta, wiem po sobie. I z doświadczenia też wiem, że dyskusje takie są z gruntu bezowocne jeżeli rozpatruje się wiarę pod kątem naukowym. Cóż akceptuję taki stan rzeczy :).

ffi

Masz rację. To taki spryciarski wybieg: nasza wiara nie podaje się nauce. ;-) A czemu w takim razie? ;-)

Dlatego ja odrzucam wiarę. Na dobrą sprawę mogłabym wierzyć w cokolwiek, co mi do głowy przyjdzie (albo co sobie przeczuję). Ale to byłoby jeszcze ok. ;-) Gorzej, że ludzie wierzą stadnie w to, co im ktoś podaje do wierzenia - niczym na tacy.
No ale taka już natura wiary (większość elementów nieweryfikowalna).
To było dobre dawno temu, kiedy człowiek nie umiał prawie w ogóle tłumaczyć świata. Dziś powinno umrzeć śmiercią naturalną. ;-)
Ale dla niektórych wiara jest potrzebą psychologiczną, a inni całkeim bezmyslnie, niejako z rozpędu wierzą albo i z przymusu (mam na myśli świat islamu - kobiety szczególnie - ale też i katolicki chrzest nieświadomych niczego niemowląt).

Miło tak spokojnie podyskutować.
Pozdrawiam. :-)

Gudrun_S

Stara śpiewka gołowąsa...

Gudrun_S

"Stara śpiewka zaczadzonych religią..."
Jeśli się takie komentarze wypisuje siedząc w bezpiecznym ciepłym pokoju przy cieplutkiej szklance herbaty, będąc młodym i zdrowym to nie uważam to za poważne.

Jack_Holborn15


Coś sobie założyłeś i to skomentowałeś. :-)
Zabawne.

Prawie nic się nie zgadza - taka moja podpowiedź...

Gudrun_S

A niech tam Ci będzie...
Mam tylko nadzieję, że nie spotkam Cię tam, gdzie pracuję.

Jack_Holborn15

moj dziadek umierał i krzyczał tylko żadnego księdza, nienawidził koscioła, klech do końca w boga tez za bardzo nie wierzył, nie kazdy woła tylko tobie sie tak uroiło w głowie , bo tak cie wychowali i nie widzisz ,ze inni moga miec inny poglad, na boga i kosciół i nienawidzic głupoli którzy w nich wierza, nigdy nie mow wszyscy bo nic nie wiesz o wszystkich

kurvalu

Eh czytanie ze zrozumieniem się kłania

Wydmin

niestety AKURAT w tym przypadku możemy żałować, że się nie rozwiódł

Justi_Lubin

Co jest udowodnione w tej kwestii? Znam tylko spekulacje. Zostawmy ocenę Bogu, spekulacje tabloidom, a małżeństwo to naprawdę sakrament, a więc trwa się z małżonkiem na dobre i na złe, choć dziś jest modne wymieniać go na "lepszy model".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones