Paul W.S. Anderson

Paul William Scott Anderson

5,8
2 366 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Paul W.S. Anderson

oprócz pierwszego mortala reszta tandeta nie nadaje sie do rezyserowania filmów na podst.gier

madmax1985

Szczerze mówiąc "Ukryty wymiar" wyróżnia się pozytywnie na tle reszty i tam jednak jest więcej klimatu, przestrzeni, napięcia. Inne filmy to typowe kino akcji. "Mortal Kombat" akurat powstało w okresie, gdy kino nie było tak przesycone efektami i ma przez to specyficzną aurę.

madmax1985

Tak jak napisał kolega wyżej, "Ukryty Wymiar" jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem, na tle całego późniejszego urobku tego reżysera.

Kontraband

"Urobek – materiał skalny wybrany w przodku górniczym lub w ścianie kopalni odkrywkowej i wydobyty z kopalni. Obejmuje zarówno kopalinę, jak i skałę płonną."

mike_38

W Słowniku Języka Polskiego (tom 5 str. 486, wydanie PWN z 2007 roku) jest też napisane w drugim punkcie przy słowie urobek:
"Urobkiem możemy nazwać żartobliwie wyniki czyjejś pracy."

Kontraband

http://sjp.pwn.pl/szukaj/urobek.html

To jedyna definicja PWN. Pomyliło Ci się z dorobkiem.

mike_38

Nie pomyliło mi się, wiem co jest w normalnym papierowym słowniku PWN, podałem stronę, nr tomu i rok wydania.
Większość haseł w internetowym Słowniku Języka Polskiego jest w wersji skróconej w porównaniu do wydań papierowych.

madmax1985

Zgadzam się "Mortal Kombat" jakoś tam wyszedł choć też można było zrobić to lepiej. "Ukryty Wymiar" dosyć niezły a za "Resident Evil"- serie należy mu sie ch... w d... Nie potrafie zrozumieć jak koleś mógł tak spartolić taki wdzięczny materiał z gry. Chwalił się, żę przed nakręceniem przeszedł gry, wątpie bo wtedy by takiego gniota nie uwalił. Nie rozumiem jak można było zwolnić Romero, którego scenariusz był naprawdę bliski gry i zatrudnić takiego pajaca jak Anderson. Koleś jak dla mnie to taki Uwe Boll tyle tylko, że z nieco większym budżetem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones