Pavel Liška I

7,2
218 ocen gry aktorskiej
Pavel Liška I
Uznawany obecnie za jednego z najbardziej utalentowanych czeskich aktorów teatralnych i filmowych młodego pokolenia. Po ukończeniu studiów na Akademii Janáčka (JAMU) w Brnie zadebiutował rolą teatralną w sztuce "Romeo i Julia". Jego pierwszą rolą filmową była postać chorego psychicznie Frantiska w filmie wyreżyserowanym przez Saša Gedeona "Powrót idioty" (Návrat idiota). Rola w tym filmie stała się zapowiedzią tego, że ten aktor nadaje się do grania trudnych ale i wybitnych jednostek.
Następnie po kilku rolach w produkcjach telewizyjnych dostał rolę w filmie "Dzikie pszczoły" (Divoké včely), który to film doceniono na festiwalu w Rotterdamie. Dalej, w filmie "Pupendo" wyreżyserowanego przez Jana Hřebejka, wpisał się w pamięci widzów swoją rolą kłamcy. Jan Hřebejk pozwolił aktorowi na pełną improwizację podczas odgrywania tej roli, toteż miało to korzystny efekt.
Potem były role w pozytywnie przyjętym filmie "Sex w Brnie" (Nuda v Brně), a następnie "Na złamanie karku" (Horem pádem), gdzie wcielił się w rolę Emana - ulicznego złodziejaszka i oszusta.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 stycznia 1971

miejsce urodzenia: Liberec, Czechosłowacja, (obecnie Czechy)

Czeski Lew
Zdobył Czeski Lew, inną nagrodę oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Kristýna Boková (od 27.07.2002), syn Šimon Samuel (ur. 2005)
Ukończył uczelnię JAMU (Janáčkova akademie múzických umění) w Brnie (Czechosłowacja, obecnie Czechy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

3 aktor po Machacku i Trojanie.
Znakomita rola w Szalonych, ciekawa w "Wiejskim Nauczycielu" (Moim nauczycielu :/), no i rzecz jasna znakomity Majkej Dżekson z "Dzikich pszczół".
Skromny, szczupły - o szczurzym wyglądzie chłopak. Będą z niego ludzie!

Mógłby grać jego brata ;-)

majkel dzekson w "dzikich pszczołach" Idiota , szaleniec , dostawca pieczywa świetnie zagrane kreacje . Jest charakterystycznym aktorem i chyba aktorem młodego pokolenia w czechach może nie taki Młody ale jednak jest świetnym aktorem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones