Pavel Liška I

7,2
201 ocen gry aktorskiej
Pavel Liška I
Uznawany obecnie za jednego z najbardziej utalentowanych czeskich aktorów teatralnych i filmowych młodego pokolenia. Po ukończeniu studiów na Akademii Janáčka (JAMU) w Brnie zadebiutował rolą teatralną w sztuce "Romeo i Julia". Jego pierwszą rolą filmową była postać chorego psychicznie Frantiska w filmie wyreżyserowanym przez Saša Gedeona "Powrót idioty" (Návrat idiota). Rola w tym filmie stała się zapowiedzią tego, że ten aktor nadaje się do grania trudnych ale i wybitnych jednostek.
Następnie po kilku rolach w produkcjach telewizyjnych dostał rolę w filmie "Dzikie pszczoły" (Divoké včely), który to film doceniono na festiwalu w Rotterdamie. Dalej, w filmie "Pupendo" wyreżyserowanego przez Jana Hřebejka, wpisał się w pamięci widzów swoją rolą kłamcy. Jan Hřebejk pozwolił aktorowi na pełną improwizację podczas odgrywania tej roli, toteż miało to korzystny efekt.
Potem były role w pozytywnie przyjętym filmie "Sex w Brnie" (Nuda v Brně), a następnie "Na złamanie karku" (Horem pádem), gdzie wcielił się w rolę Emana - ulicznego złodziejaszka i oszusta.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 stycznia 1971

miejsce urodzenia: Liberec, Czechosłowacja , (obecnie Czechy)

Czeski Lew
Zdobył Czeski Lew, 1 inna nagroda i 3 nominacje
awards.label.check_all
żona Kristýna Boková (od 27.07.2002), syn Šimon Samuel (ur. 2005)
Ukończył uczelnię JAMU (Janáčkova akademie múzických umění) w Brnie (Czechosłowacja, obecnie Czechy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych