Paweł Kukiz

Paweł Piotr Kukiz

5,7
904 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paweł Kukiz

Paweł Kukiz to osobowość i duży talent połączony z darem obsewacji rzeczywistości i przelewania tego na papier z niezłym efektem. Wykształcenie w cenie (mgr czegoś?). U niego to widać, jest intelektualistą. Bardzo podoba mi się "Piracka płyta", zwłaszcza texcik o posłance Begier (choć wydaje mi się, że na koncercie Paweł śpiewa więcej, uwzględniając wykształcenie naszej "ulubionej" posłanki!)i piosenka "Nie gniewaj się, Janek". Kukiz vel DJKuKu spod Opola, jest jedyną postacią, która pisze tak świetne texty, że nie razi mnie w nich nawet "wyszukane" słownictwo ("...a lojalność j...ł pies" itd., itp.). Poza tym, jest też naprawdę świetnym aktorem i nawet w takiej porażce jak "S@motność w Sieci" potrafi zwrócić na siebie uwagę, zaistnieć, być.
Jako nastolatka pokochałam go za "Skórę" i "Księżycowy krok", teraz kocham go za całokształt. Dzięki, Paweł, choć tutaj jest jak jest po prostu!

Vena_Poetica

Nie uważam Pawła Kukiza za złego piosenkarza. Tworzył muzykę na pewno na wysokim poziomie podobnie jak Krawczyk albo Wodecki. Jednak jeśli chodzi o zespół Piersi to niestety nigdy tego nie lubiłem, Miałem kiedyś album ,,Piracka płyta" na płycie CD. Kupiłem go bo myślałem ,że będą tam ładniejsze nagrania ,ale zawiodłem się. Robiło mi się o tej muzyki wręcz nie dobrze. A jestem wyjątkowo muzykalny i nie jestem jakiś wyjątkowo wymagający co do muzyki. Jednak to jest poza moim gustem. Ogromna liczba beznadziejnych utworów z masą przeklinania (np. utwory ,,Virus SLD" i ,,Nie gniewaj się Janek") albo dziwnym żenującym refrenem (np. utwory ,,Idol" , ,,Suka ciemna" i ,,Zgubne skutki picia wódki" ) czy już całkowity kicz utwór ,,Satany" gdzie w refrenie podłożone są odgłosy jakiegoś stwora. Nie wiem czym tu się zachwycać. Oczywiście to tylko moje zdanie i szanuje tych co to lubią. Ale jak na mój gust lepiej posłuchać sobie albumu ,,Borysewicz-Kukiz"

Vena_Poetica

JUDASZ, którego sen się spełnia.

"Powrót do raju"

"Powróćże komuno w góry i nad morze (...)
Powróćże komuno do zakładów pracy,
Żeby znów szczęśliwi byli rodacy,
Żeby pospać mogli sobie za maszyną,
Żeby nic nie robić i pić tanie wino. (...)
Niech wróci komuna i tania kiełbasa,
Pół litra na głowę i piwo na kaca.
Po co >>Solidarność<< i po co wojować?
Niech wróci komuna – będziemy harcować.
Jedni chcą faszyzmu, drudzy księdza wolą,
A ja chcę komuny oraz disco polo".

AutorAutor

Dokładnie..ma świetne piosenki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones