Penélope Cruz

Penélope Cruz Sánchez

8,2
39 667 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Penélope Cruz

razi was jej akcent

użytkownik usunięty

ale czy ona grała kiedykolwiek Amerykankę? praktycznie zawsze w hollywoodzkich
produkcjach, w których grała wcielała się w Hiszpanki, więc niby czemu miałaby mówić
idealnie po angielsku?

Dokładnie. Poza tym nie wiem jak kogoś może drażnić ten akcent... uwielbiam angielski w ustach latynosów.

Coś w tym jest. Na ekranie wypada wspaniale, mniejsza o akcent.
Kiedy M. Streep dostawała Oscara za "Wybór Zofii" wszyscy piali i pieją do dziś z zachwytu, że powiedziała kilka zdań po polsku.
Dla mnie efekt w tym filmie jest taki, że Zofia- Polka mówi biegle po niemiecku a szeleści i duka po polsku. A tłumaczenie, że polski jest trudny jest bez sensu, bo dla Hiszpanki angielski jest tak samo trudny jak dla Amerykanki polski.
Dlatego nie ma co wytykać akcentu aktorce, która świetnie włada kilkoma językami, bo przecież w "Namiętności" mówiła biegle po włosku.

madz20

Myślę, że jednak różnica znaczna jest. Polski to trudny język, aczkolwiek Meryl uważana za jedną z najlepszych aktorek, powinna opanować swoje kwestie lepiej. Zależy to też od predyspozycji, niektórzy łykają języki jak leci, inni z jednym obcym mają problem. Może lepiej nie będę wchodził w to głębiej, bo temat na dłuższą rozmowę, a ja właśnie gubię wątek. Wracając. Nie wiem na ile włoski Penelope był dobry, ale naprawdę wiarygodnie brzmiał. : ) Dalej. Taki angielski zapewne sprawiła sobie sama, tzn. grając role kobiet pochodzenia latynoskiego, akcent hiszpański jej pozostał na stałe. Nie miała powodu aby pracować bardziej nad tym językiem. Ale to takie gdybanie. Być może nie ma wspomnianych predyspozycji do opanowywania języków perfekt. Tak czy inaczej, wytykanie akcentu osobie, która zna cztery języki (hiszpański, włoski, francuski i angielski) jest co najmniej niepoważne. : )

Troublesome

To rodzaj zwykłej złośliwości - zawsze w kimś można znaleźć coś co można krytykować.
Ja wolę, żeby Penelope nie szlifowała angielskiego, kocham jej europejskie produkcje - tylko reżyserzy europejscy (z wyjątkiem Allena, który ma b. kontynentalny styl) obsadzają ją w godnych jej rolach. Amerykanie są zbyt komercyjni i konsumpcyjni - widzą w niej często tylko ozdobę produkcji a to świetna aktorka.

madz20

Tak jest! Europejscy reżyserzy wycisnęli z niej wszystko. Kreacje u Almodóvara zapamiętam do śmierci. Amerykanie często piszą role, które są zbyt abstrakcyjne. Aktorom ciężko jest się w tym odnaleźć. Przykładem niech będzie "Blow". Mamy postać stworzoną pod Deppa i jak to ujęłaś >ozdobę<, którą jest Penelope. W ogóle nie współgra to z resztą, aktorce jest bardzo trudno zagrać taką role. Nie żebym na całej linii krytykował amerykanów, bo mam tam wielu ulubieńców. Lecz Europa w pewnych aspektach dyskredytuje twórców z USA. Pe jest teraz w kwiecie wieku. Liczę, że zaskoczy nas z innej strony i stworzy kolejną niezapomnianą kreacje. : )

madz20

i w zakochani w Rzymie

Oglądam filmy z Pe od dziecka i za każdym razem rozpływam się nad jej akcentem. ; ) Jest bardzo słodki, że tak to ujmę. : D Z tego co zauważyłem, Cruz pracuje nad tym, bo inaczej mówi gdy gra Kolumbijkę, a inaczej gdy Meksykankę (czy też Amerykankę pochodzenia (...). Nie chcę wchodzić w szczegóły).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones