Dwaj policjanci rozdarci między kolaboracją a ruchem oporu próbują odnaleźć swoje miejsce w Antwerpii okupowanej przez Niemców podczas II wojny światowej.
Ośmioro dzieci po wyzwoleniu z obozu zagłady mieszka w prowizorycznym domu dziecka w środku lasu. Wkrótce ich pałac zostaje otoczony przez wygłodniałe wilczury.
Ta niegdyś bezwarunkowa przyjaźń pomiędzy policjantami Vincke i Verstuyftem znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji, gdy przyjaciele spotykają się z serią makabrycznych morderstw. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, ocalała ofiara mordercy wbija między nich klin, gdy Verstuyft poddaje się jej urokowi. Tymczasem seryjny morderca ma na celu nową ofiarę...
Meral zabiera swoją myszkę na obóz. Niestety na miejscu zostaje ona porwana przez sowę, a dziewczynka, wraz z nowo poznanymi znajomymi rusza jej na ratunek.
Pięciu przyjaciół w tajemnicy wynajmuje mieszkanie, które służy im do spotkań z kochankami. Kiedy znajdują ciało martwej kobiety, zaczynają się wzajemnie podejrzewać o zabójstwo.
Film opowiada prawdziwą historię legendarnej misji, która miała za zadanie znaleźć nowy szlak handlowy do Azji wiodący przez biegun północny. Holenderska flotylla opuszcza port w Amsterdamie i kieruje się na północ. W wyprawie biorą udział dwa okręty. W momencie gdy odwrót jest jeszcze możliwy kapitan pierwszego żaglowca podejmuje decyzję o powrocie. Natomiast okręt kapitana Willema Barentsza (Derek de Lint), kontynuuje żeglugę. Statek zostaje zatrzymany przez lód w okolicy arktycznej wyspy Nova Zembla. Zdana na siebie załoga musi walczyć o przeżycie w niezwykle trudnych zimowych warunkach.
Tom, młody idealista zakochuje się w ślicznej uciekinierce z Pakistanu, Nadii. Podczas gdy planują wspólną przyszłość, dziadek mężczyzny pragnie się poddać eutanazji.
Ciotka Ella i wuj Achiel zabierają po 35 latach z sierocińca Hectora. Poza pracą w prowadzonej przez nich piekarni pomaga ich synowi trenować kolarstwo.