Pink Floyd

9,3
173 oceny muzyki
powrót do forum osoby Pink Floyd

Dla mnie Pink Floyd jest muzyką.. ponad każdą inną. Nie ma zespołu, który mógłby chociaż w części im dorównać. Kiedyś nie mogłem się 'przemóc' na PF, a teraz nie wyobrażam sobie dnia bez 'Echoes: The Best of Pink Floyd' :) Trochę mało osób ich słucha.. a szkoda.

Ps. Uprzedzając wasze wyrzuty, że jest wiele osób słuchających PF, zgadzam z tym, patrząc choćby po tym forum, ale nie znam osobiście osoby, która zna choć jedną ich piosenkę, o uwielbianiu już nie mówię, a szkoda, wiele tracą :) pozdrawiam.

Magnum_

Nie ma najlepszego zespołu, są tylko wybitne i takim jest Pink Floyd.
Myślę, że tekstowo Pink Floyd jest jednym z dwóch najlepszych zespołów. Tym pierwszym jest Genesis z czasów Petera Gabriela, drugim właśnie Pink Floyd, a King Crimson trochę im tu ustępuje.
A muzycznie? Led Zeppelin, Genesis za Gabriela, czy King Crimson byli nieco lepsi (tu chodzi o złożoność muzyczną, o wirtuozyjne wykonanie), ale ich kompozycje jako całość nie są aż tak wybitne artystycznie (i tu Pink Floyd wygrywa głównie konceptami), a już jako zespół psychodeliczny z Sydem Barrettem byli najlepsi w całym gatunku, bo nawet Doorsi, Beatlesi, czy TPT im nieco ustępują. A w czym Floydzi nie mają równych? W technice nagraniowej, w art rocku (nie mylić z samym progresem, bo w progresie to raczej King Crimson wygrywa bezapelacyjnie), w użyciu dźwięków pozamuzycznych, w psychodelii, w pisaniu utworów o bardzo ważnych problemach egzystencjalnych, w klimacie - a same teksty i muzyka, są genialne, ale nie koniecznie najlepsze, najlepsze jako koncept, jako całość, jako kompozycja.
Pozdrawiam:)

_mosquito_

Nie przerażaj ludzi na tym forum tekstem, że nie znasz nikogo kto znałby choć jedną piosenkę Floydów, proszę...
PF to zespół, który jest z pewnością znany i lubiany przez wielu, ale nie wszyscy muszą go słuchać. Ogólnie teraz w naszym kraju nie słucha się zbyt wiele muzyki rockowej, a prócz PF jest wiele innych grup, więc jeśli ktoś słucha np. Black Sabbath to niekoniecznie musi słuchać PF, ale z pewnością zna.
Pozdrawiam:)

użytkownik usunięty
_mosquito_

Chyba sobie troche przeczysz bo najpierw piszesz ze nie ma najlepszego zespolu, a nastepnie ze najlepsze to PF i Genesis... Chyba ze twoja supozycja polega wlasnie na tym ze sa ni mniej, ni wiecej tylko 2 najlepszse zespoly, a reszta, tak jak wspomniany "Karmazynowy Krol", ustepuje im w roznym stopniu. W kazdym razie wychodzi na to samo.

Nie po prostu artystycznie najlepsze jest Pink Floyd, ale wcale nie muzycznie, czy tekstowo, tylko ogólnie.
Muzycznie najlepsze jest Led Zeppelin, a tekstowo Genesis z czasów Petera Gabriela.
Natomiast najlepszym zespołem prog rockowym jest bez względnie King Crimson, co nie znaczy że najlepszym artystycznie, bo artystycznie ustępuje i Pink Floyd i Genesis. To właśnie miałem na myśli, nie zaprzeczam sobie, po prostu oceniam przekrojowo i dlatego zaznaczam, że nie ma najlepszego zespołu rockowego, są tylko wybitne, no chyba, że chodzi o mistrza jakiegoś gatunku rocka, przykład:
prog rock: king crimson
heavy metal: black sabbath
heavy blues: led zeppelin
hard rock: deep purple
rock symfoniczny: genesis
rock: psychodeliczny: the doors, lub pink floyd (bo jednak Piper jest najlepszą płytą gatunku, mimo, że jedyną na tak wysokim poziomie jaką PF udało się w tym gatunku nagrać)
art rock: pink floyd

to tak możemy się bawić, ale nikt nie poda nazwy najlepszego zespołu rockowego bo takiego nie ma, jedyne co prawie i to jedynie prawie pewne to to, że:

Muzycznie najlepsze jest Led Zeppelin, a tekstowo Genesis z czasów Petera Gabriela.
Pink Floyd natomiast jest najlepsze artystycznie, ale nie jest to najlepszy zespół prog rockowy, być może dzięki Piperowi skomponowanemu w większości przez Syda Barretta był to najlepszy zespół psychodeliczno rockowy, który wyprzedza The Doors, ale w prog rocku Pink Floyd musi uznać wyższość King Crimson, bo jako zespół progresywny karmazynowy król bije Pink Floyd na głowę, to po prostu wyższa półka, King Krimson to wręcz inna, wyższa klasa.

To miałem włeśnie na myśli i nie ma w tym żadnych sprzeczności
pozdr:)

_mosquito_

Sponsored by wikipedia.org

_mosquito_

Twoje zdanie jest bardzo subiektywne. Nie wiem czy można napisać ze pod względem muzycznym to najlepsze jest to, pod artystycznym tamto a pod treściowym jeszcze coś innego. W sumie każdy może sobie tu napisać coś innego bo lubi coś innego i dobrze, bo świat zrobiłby się nudny. Absolutnie nie zgadzam się co do king Crimson że bije Pink Floyd pod względem progresywnośći ani z tym ze Led Zeppelin sa lepsi muzycznie. No cóż, większej bzdury nie słyszałam...ale to oczywiście tylko moja ocena. Może prawda jest taka że ja nie dojrzałam do Led Zeppelin a Ty do Pink Floyd, nie wiem. uważam po prostu ze Pink Floyd jest absolutnie najlepszy i wybitny pod KAZDYM względem, treściowym, muzycznym, artystycznym, jako koncept, po prostu magia, porywa mnie do reszty, poza tym nie wiem po co pisać tak "technicznie" w sensie "ta płyta to reprezentant tego stylu a ta płyta to najlepiej oddaje ten gatunek", hm, może warto zagłebić sie w emocje i oddać uczuciom jakie towarzyszą podczas słuchania muzyki. Pozdawiam DarkSide:)

Magnum_

W mojej ocenie najlepszy był album ,,prism". I jak ktoś tu wcześniej napisał zespoły nie są najlepsze tylko wybitne. Moimi ulubionymi są Pink Floyd, The Beatles, Led Zeppelin itp. Ale nie potrafię wybrać które są najlepsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones