José Rafael Amaya Nuñez

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/149312/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":47,"rate":8.085106382978724,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/149312/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":6,"rate":7.666666666666667,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,1
47 ocen gry aktorskiej
Rafael Amaya
Rafael urodził się 28 lutego 1977 roku w Hermosillo w Meksyku, ale gdy miał 5 lat wraz z rodziną przeprowadził się do małego miasteczka Tecate w Baja California. Zaczynając od najmłodszych lat Rafael bardzo aktywnie uprawiał sport, szczególnie atletykę.
Po ukończeniu szkoły średniej wyjechał do San Diego w Kalifornii aby studiować na tamtejszym uniwersytecie, studiów tych nie ukończył. Wrócił do Meksyku i zaczął uczestniczyć w kilku grupach muzycznych m.in. w Banda Palapa. Podróżował do Mexico City próbując szcześcia.
Następnie zaczął studiować w "Center for Artistic Education of Televisa" i znalazł sposobność uczestniczenia w castingach do Garibaldi - po trudnych przesłuchaniach został przyjęty.
Potem odłączył się od Garibaldi, ale pozostał w dziedzinie artystycznej, teraz jest aktorem.
Swoje aktorstwo zaczynał w telenoweli "Casa en la playa, La" w 2000 roku jak Romualdo, następnie w 2001 roku zagrał Castulo w "Sin pecado concebido". Trzecią ekscytującą rolą było zagranie Jose Juliana w "Salomé" w 2001 roku.
W 2002 roku zagrał Pablo Rivera w "Vías del amor, Las" (Ścieżki miłości").
W tym samych roku Rafael został nominowany do "Heraldo Award for Male Revelation of the Year", w czerwcu tego samego roku został pretendentem "TV y Novelas Award" tej samej kategorii.
W 2003 roku zagrał jedną z głównych ról w filmie "Amar otra vez" (Zdradzona miłość), wcielił się tam w Fernanda Castaneda Eslava.
Rafael odnosi sukcesy w tym co robi: w aktorstwie, śpiewaniu, modelingu oraz w tym wszystkich co jego umysł i serce mu podpowiada, że powinien robić.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 lutego 1977

miejsce urodzenia: Hermosillo, Meksyk

wzrost: 188 cm

Od 2007 roku był narzeczonym aktorki Any Layevskiej. Para rozstała się w lipcu 2010 r.
Zrezygnował roli Ernesta i Rafaela w telenoweli "Biały welon", by zagrać Pabla w "Ścieżkach miłości". Ostatecznie angaż otrzymał Jorge Poza.
Miał zagrać Cristóbala Parkera w serialu "Pokojówka na Manhattanie". Ostatecznie angaż otrzymał Eugenio Siller.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych