Jorge Loriga Torrenova

[{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/152105/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":25,"rate":6.88,"desc":"ocen scenariuszy"}}]
6,9
25 ocen scenariuszy

Ray Loriga, pisarz i reżyser, urodził się w 1967 roku w Madrycie. Opublikował swoją pierwszą książkę, kiedy miał 25 lat i szybko stał się jednym z najlepszych hiszpańskich pisarzy lat 90. Ma w swoim dorobku takie powieści, jak "Heroes", "Strange Days", "My Brother's Gun", "Tokyo Doesn't Love Us Anymore", "Trifero" i "The man who invented Manhattan". Jego książki były tłumaczone na 17 języków na całym świecie.
Po raz pierwszy zaistniał w kinie hiszpańskim jako współpracownik Pedro Almodovara przy tworzeniu scenariusza "Live Flesh" w 1997 r. W tym samym roku wyreżyserował swój debiutancki film pt. "My Brother's Gun", który był adaptacją jego własnej książki. Był współautorem takich scenariuszy, jak "The Seventh Day", w reżyserii Carlosa Saury czy "Ausentes" w reżyserii Daniela Calparsolo. "Teresa, the body of Christ" jest jego drugim filmem.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 marca 1967

miejsce urodzenia: Madryt, Hiszpania

1 nagroda i 1 nominacja

forum osoby Ray Loriga

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum