Film

Carne trémula

1997 1 godz. 40 min.
7,5 28 466
ocen
7,5 10 1 28466
18 052
chce zobaczyć
6,6 5
ocen krytyków
{"rate":6.6,"count":5}
{"id":"41","linkUrl":"/film/Dr%C5%BC%C4%85ce+cia%C5%82o-1997-41","alt":"Drżące ciało","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/00/41/41/7537649.2.jpg"}
Kochanek córki konsula rani ciężko policjanta, za co trafia do więzienia. Obwiniająca się o to kobieta poślubia sparaliżowanego stróża prawa.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Przypadkowy pocisk wystrzelony podczas interwencji policji zmienia życie młodego chłopaka, dwóch policjantów, córki dyplomaty, zdradzającej żony i ekskonsula. Wszystko zaczyna się od wizyty Victora w domu Eleny. Dziewczyna wpuściła go przypadkowo, przekonana, że to dealer narkotyków. Na odgłos szamotaniny sąsiedzi wzywają policję.Przypadkowy pocisk wystrzelony podczas interwencji policji zmienia życie młodego chłopaka, dwóch policjantów, córki dyplomaty, zdradzającej żony i ekskonsula. Wszystko zaczyna się od wizyty Victora w domu Eleny. Dziewczyna wpuściła go przypadkowo, przekonana, że to dealer narkotyków. Na odgłos szamotaniny sąsiedzi wzywają policję. Dochodzi do strzelaniny, w wyniku której jeden z policjantów zostaje ciężko ranny, a Victor trafia do więzienia. Gdy chłopak wychodzi po 6 latach, losy jego, policjantów i Eleny ponownie splatają się ze sobą.

boxoffice
$1 713 459 w USA
na podstawie
dystrybucja
studio
CiBy 2000 / El Deseo S.A. / France 3 Cinéma
tytuł oryg.
Carne trémula
inne tytuły
Drżące ciało Polska
En Chair et en os Francja
Carne de cañón (tytuł roboczy) Hiszpania
Carne trémula Meksyk
Więcej...
W roli Victora pierwotnie miał wystąpić Jorge Sanz. W trakcie kręcenia filmu Almodóvar zdecydował jednak, że tę postać zagra Liberto Rabal.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Madrycie (Hiszpania).
Wyjątkowo trudne zadanie dla siebie wybrałam - opisać w słowach zauroczenie filmowcem, zdolnym wykrzesać z wyeksploatowanej emocjonalności nowe pokłady wrażliwości. W ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 46%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • A może tak bez bełkotu, autorze opisu?

  MarKH

  Córka konsula w poczuciu winy poślubia policjanta, którego ranił jej kochanek.

  14
  • Instynkt rulez

   snoop ocenił(a) film na 10

   Facet siedzi na wózku na który trafił ratując swoją przyszłą żonę... ona podchodzi do niego i mówi że pieprzyła się całą noc z facetem, który go na ten wózek posłał. Almodovar jak zwykle opowiada mało prawdopodobne historie... Dla mnie rewelacja.

  • Brawo Victor!

   6rock6metal6 ocenił(a) film na 8

   Jednak udało mu się osiągnąć cel i zostać ogierem ;D chyba najnormalniejszy film Almodovara ;)

  • Tylko Almodovarowi może coś takiego ujść na sucho

   miszatujest ocenił(a) film na 9

   Związki międzyludzkie zawiłe jak w 1000 odcinkowej telenoweli, dialogi tak samo żywcem wzięte z latynoskich teleprodukcji a jakimś cudem składają się na świetny film. Ciekawe jest także to że nie mamy tutaj wyraźnego pozytywnego bohatera (ani tak do końca ... więcej

  • Potęga milości..

   Obcy ocenił(a) film na 10

   Ja dla mnie jeden z najlepszych filmów Almodovara... Jak zawsze zakręcony, jak zawsze z paskudnymi kolorami ścian ;) i jak zawsze świetny!