film

Drżące ciało

Carne trémula
1997
1h 40m
7,5 29 440
ocen
7,5 10 1 29440
6,4 12
ocen krytyków
Kochanek córki konsula rani ciężko policjanta, za co trafia do więzienia. Obwiniająca się o to kobieta poślubia sparaliżowanego stróża prawa. Zobacz pełny opis
Drżące ciało zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Goya
Film zdobył nagrodę Goya oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Przypadkowy pocisk wystrzelony podczas interwencji policji zmienia życie młodego chłopaka, dwóch policjantów, córki dyplomaty, zdradzającej żony i ekskonsula. Wszystko zaczyna się od wizyty Victora w domu Eleny. Dziewczyna wpuściła go przypadkowo, przekonana, że to dealer narkotyków. Na odgłos szamotaniny sąsiedzi wzywają policję.Przypadkowy pocisk wystrzelony podczas interwencji policji zmienia życie młodego chłopaka, dwóch policjantów, córki dyplomaty, zdradzającej żony i ekskonsula. Wszystko zaczyna się od wizyty Victora w domu Eleny. Dziewczyna wpuściła go przypadkowo, przekonana, że to dealer narkotyków. Na odgłos szamotaniny sąsiedzi wzywają policję. Dochodzi do strzelaniny, w wyniku której jeden z policjantów zostaje ciężko ranny, a Victor trafia do więzienia. Gdy chłopak wychodzi po 6 latach, losy jego, policjantów i Eleny ponownie splatają się ze sobą.

boxoffice
$1 713 459 w USA
na podstawie
Ruth Rendell (powieść)
dystrybucja
Gutek Film
studio
CiBy 2000 / El Deseo S.A. / France 3 Cinéma
tytuł oryg.
Carne trémula
inne tytuły
Trembling Flesh Międzynarodowy
Live Flesh Wielka Brytania
Live Flesh USA
więcej
W roli Victora pierwotnie miał wystąpić Jorge Sanz. W trakcie kręcenia filmu Almodóvar zdecydował jednak, że tę postać zagra Liberto Rabal.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Madrycie (Hiszpania).
Wyjątkowo trudne zadanie dla siebie wybrałam - opisać w słowach zauroczenie filmowcem, zdolnym wykrzesać z wyeksploatowanej emocjonalności nowe pokłady wrażliwości. W świecie coraz częściej znieczulonym na jakiekolwiek przejawy empatii i serdeczności kręci obrazy umoczone w naszych pierwotnych instynktach. Lawiruje w gąszczu obsesji, lęków i... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Córka konsula w poczuciu winy poślubia policjanta, którego ranił jej kochanek.

Instynkt rulez

ocenił(a) film na 10

Facet siedzi na wózku na który trafił ratując swoją przyszłą żonę... ona podchodzi do niego i mówi że pieprzyła się całą noc z facetem, który go na ten wózek posłał. Almodovar jak zwykle opowiada mało prawdopodobne historie... Dla mnie rewelacja.

Związki międzyludzkie zawiłe jak w 1000 odcinkowej telenoweli, dialogi tak samo żywcem wzięte z latynoskich teleprodukcji a jakimś cudem składają się na świetny film.

Ciekawe jest także to że nie mamy tutaj wyraźnego pozytywnego bohatera (ani tak do końca negatywnego). Każdy ma coś na sumieniu i każdego można o coś...

więcej

Brawo Victor!

ocenił(a) film na 8

Jednak udało mu się osiągnąć cel i zostać ogierem ;D chyba najnormalniejszy film Almodovara ;)

Potęga milości..

ocenił(a) film na 10

Ja dla mnie jeden z najlepszych filmów Almodovara... Jak zawsze zakręcony, jak zawsze z paskudnymi kolorami ścian ;) i jak zawsze świetny!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones