Richard Armitage I

Richard Crispin Armitage

8,2
20 934 oceny gry aktorskiej
Richard Armitage I
Richard Armitage, syn sekretarki Margaret i inżyniera Johna, od najmłodszych lat wykazywał spore zdolności artystyczne. W młodym wieku zainteresował się muzyką i to właśnie ta dziedzina była kierunkiem jego nauki w Brockington College w Enderby, gdzie szkolił się m.in. w grze na wiolonczeli i flecie. Swoją edukację kontynuował następnie w sławnym Pattinson College w Coventry, gdzie przeniósł się w wieku 14 lat. Ta niezależna placówka znana jest ze swego nieselektywnego systemu kształcenia, dając sporą swobodę wyboru swym podopiecznym. Tu właśnie zainteresował się nauką aktorstwa i tańca. W międzyczasie związał się również z Alexandre Theatre w Birmingham, gdzie występował. Aktor przerwał edukację w wieku lat 17. W tym to okresie jego uwagę zwróciła grupa teatralna The Second Generation, z którą udał się na kilka miesięcy do Budapesztu. Po powrocie do Anglii skupił się na występach w teatrze muzycznym, pojawiając się na m.in. na West Endzie. Jednakże w wieku 21 lat postanowił kontynuować edukację, wybierając trzyletnie studia aktorskie na słynnej London Academy of Music and Art (LAMDA). Po studiach dołączył do prestiżowego Royal Shakespeare Company i  Birmingham Repertory Theatre.

W filmie i produkcjach telewizyjnych Richard zaczął występować jeszcze w latach 90-tych XX wieku. Jego debiutem była epizodyczna i pominięta w napisach rola w serialu brytyjskim "Boon". W 2002 roku zagrał drugoplanową rolę Johna Standringa w "Domu na wrzosowisku". Dwa lata później otrzymał jedną z głównych ról w mini-serii "Północ Południe". Następnie pojawiał się w wielu innych różnych produkcjach brytyjskich, głównie telewizyjnych, m.in. w filmie "Chłód", serialach "ShakespeaRe-Told", "Robin Hood", czy "Moving On" i "Kontra: Operacja Świt" i in. Pojawił się również w amerykańskich filmach, "Captain America: Pierwsze starcie" i "Hobbit: Niezwykła podróż".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 sierpnia 1971

miejsce urodzenia: Leicester, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 189 cm

Saturn
Zdobył 2 nagrody Saturn, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
W 1998 roku ukończył aktorstwo w The London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma starszego brata - Christophera.
Użyczył głosu do następujących reklam:
- 2010 r. - samochód Alfa Romeo Mito MultiAir, biżuteria firmy John Bull Jewelers, samochód Hyundai ix20, BBC Winter Olympics, organizacja non-profit ActionAid UK - kampania "Sponsor a Child", General Election 2010 Leaders' Debates;
- 2010 r. - 2011 r. - bank Santander i programy stacji telewizyjnej Sky Sports;
- 2011 r. - piwo Pilsner Urquell i telefon LG Optimus 3D;
- 2012 r. - samochód Vauxhall Mokka i batony KitKat;
- 2013 r. - 2014 r. - kampania promocyjna turystyki w Nowej Zelandii - "100% Middle-earth, 100% Pure New Zealand" i angielska liga piłkarska Barclays Premier League;
- 2014 r. - organizacja non-profit YoungMindsUK;
- 2015 r. - fundacja Anthony Nolan Foundation - kampania "The Lifesavers" zachęcająca do zostania dawcą szpiku kostnego, seria meczów krykieta między Anglią a Australią - The Ashes Cricket Series 2015 - "It's Not Just Cricket. It's the Ashes" i pieczywo Hovis Bakery.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych