Richard O. Crane

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/159349/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":12,"rate":6.5,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,5
12 ocen gry aktorskiej
Richard Crane I
Amerykański aktor charakterystyczny filmowy i telewizyjny, urodził się w roku 1918 w Newcastle jako Richard Ollie Crane. 

Jego wczesna kariera zawodowa zaczęła się w latach 40. Występował wówczas w rolach epizodycznych i nie był nawet wymieniany w czołówkach filmów. W czasie, gdy wiele gwiazd kina podjęła decyzję o służeniu w armii podczas II Wojny Światowej, jego pozycja zawodowa wzrosła i pojawił się w poważniejszych rolach w filmach: "Happy Land", "Wing and a Prayer" czy "Kapitan Eddie". Jednak po zakończeniu wojny jego kariera filmowa znowu stanęła w miejscu.

Najbardziej zapamiętaną jego rolą jest występ w serialu telewizyjnym "Rocky Jones, Space Ranger". Serial ukazał się w roku 1954 i powstały jego dwa sezony. Z powodu atletycznej budowy ciała Crane często był angażowany w innych serialach przygodowych i akcji, jak: " Commando Cody: Sky Marshal of the Universe".
W późniejszych latach pojawiał się często w telewizyjnych show, takich jak: "Lone Ranger, The", "Death Valley Days", "Wagon Train" czy "Dragnet 1967".
W życiu prywatnym miał dwie żony: Charlotte June Becker i Mernę Ellen Pardee. Miał jedno dziecko. Zmarł w wieku 50 lat na zawał serca w roku 1969 w San Fernando Valley w Kalifornii. Został pochowany na Valhalla Memorial Park Cemetery.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 6 czerwca 1918

data śmierci: 9 marca 1969

miejsce urodzenia: Newcastle, Indiana, USA

dwukrotnie żonaty: 1. Merna Ellen Pardee; 2. Charlotte June Becker (od 17.04.1942), dziecko
Zmarł na atak serca w San Fernando Valley (Kalifornia, USA), gdzie został pochowany na cmentarzu Valhalla Memorial Park.

forum osoby Richard Crane

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum