Richard Denning I

Louis Albert Heindrich Denninger Jr.

6,8
88 ocen gry aktorskiej
Richard Denning I
Richard Denning, a właściwie Louis Albert Heindrich Denninger Jr, urodził się 27 marca 1914 roku w miejscowości Poughkeepsie (stan Nowy Jork) w USA.

Był synem producenta odzieżowego. Kiedy Richard miał 18 miesięcy, wraz z rodziną przeprowadził się do Los Angeles w stanie Kalifornia. Po ukończeniu szkoły, Denning zapisał się na Akademię Biznesu Woodbury. Specjalizował się w przedsiębiorczości i księgowości. Tytuł magistra uzyskał na wydziale administracji biznesowej. Richard nigdy jednak nie przepadał za księgowością, dlatego też zaczął występować w małych grupach teatralnych. Wygrał także radiowy konkurs "Do You Want to Be an Actor?", czyli "Czy chcesz zostać aktorem?". Nagrodą był casting w Warner Brothers. Nie przypadł jednak wytwórni do gustu, gdyż był bardzo podobny do innego aktora, już zakontraktowanego. Ale mimo to, od tego czasu zajął się kinematografią już na dobre.

Wkrótce później podpisał umowę z Paramount. To właśnie ta wytwórnia zmieniła mu nazwisko na Denning, gdyż jego prawdziwe, czyli Denninger za bardzo brzmiało i kojarzyło się z bandytą Johnem Dillingerem.

Wystąpił w wielu znanych filmach z lat 50', a duży rozgłos przyniosły mu kreacje w "Potworze z Czarnej Laguny", "Okinawie" itp

Emeryturę spędzał na Maui (Hawaje). Poproszono go tam jednak, aby występował w serialu telewizyjnym - "Hawaje Pięć-0". Zgodził się zagrać gubernatora - tak długo, jak długo będzie widoczny w każdym odcinku. Trwało to aż 12 lat do 1980 roku.

W 1985 roku na raka zmarła jego pierwsza żona, aktorka Evelyn Ankers. Z małżeństwa tego pozostała mu córka. W 1986 roku ożenił się z Patricią Leffingwell, która podobnie jak on zmarła w 1998 roku. Niestety, Richard musiał poraz drugi obserwować śmierć żony, gdyż zmarł później - 11 października.

Znany był z ciekawych wypowiedzi np. na temat aktorstwa: "Mam wspaniałe wspomnienia z tym związane, ale nie tęsknię za nim", czy też "Jestem bardzo wdzięczny, że moja kariera, choć nie spektakularna, zapewniła mi godne i dostatnie życie".
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 27 marca 1914

data śmierci: 11 października 1998

miejsce urodzenia: Poughkeepsie, Nowy Jork, USA

wzrost: 183 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Evelyn Ankers (06.09.1942 - 29.08.1985, jej śmierć), córka; 2. Patricia Leffingwell (od 26.04.1986 do jego śmierci)
Zmarł w Escondido (Kalifornia, USA) z powodu zatrzymania akcji serca. Został pochowany na Maui Veterans Cemetery w Makawao (Hawaje, USA).
Uzyskał tytuł magistra administracji biznesu w Woodbury's Business College (obecnie Woodbury University) w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Podczas II Wojny Światowej służył w Marynarce Wojennej jako podoficer kancelaryjny na okręcie podwodnym.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum