Robert Gawliński

5,0
64 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Gawliński

Nigdy za specjalnie nie trawilem Wilkow, choc z poczatku zdecydowanie muzykowanie wychodzilo im o wiele lepiej. Po Basce i piosence na mistrzostwa Idziemy na mecz oraz robieniu z siebie pajaca przez basiste w programie MTV i pojawianiu sie na salonach Gawlinskiego, wystylizowanego jak jakis trendy-boy traca moj szacunek... ktorego zreszta za specjalnie nigdy nie mieli. Kolezanka mi opwiadala, jak na konferencji w Tarnowie, kiedy dziennikarze zapytali ich czemu robia sie coraz bardziej komercyjni - obrazili sie wychodzac... nawet nie stac ich na prosta i szczera odpowiedz, ze po prostu chca wiecej marnej slawy (Opole, Sopot, trendy festiwale bleeee) i pieniedzy oraz ze wszystko sie wlasnie o to rozchodzi:) Moze z 5 dam...

Karikus

Również jestem na nie co ten koleś i te całe Wilki mają wspólnego z polskim rockiem??? Nic, ten koleś to kategoria rockowe disco polo jak Lady Pank

Polski (hard) rock to zespoły takie jak TSA, SBB, część KATa i Turbo, Klan, Niemen, Republika, punk rockowe kapele typu Dezerter, KSU -- a nie ta hołota, która z prawdziwym rockiem nie ma nic wspólnego, to jakiś pop....

Nie trawie takich pseudorockowych zespoliików jak Wilki, De Mono, Doda, Feel i innych tego typu badziewi dla mało wymagających i głuchych ludzi....

Ale popularność takiej tandety to w Polsce już fakt??

I tak się zastanawiam, czy w Polsce już tylko osoby grające na gitarze, bądź jakimś innym instrumencie są w stanie rozróżnić dobrą muzykę od dna muzycznego??

Mam nadzieję, że nie, ale ta nadzieja jest bardzo mała, po tym jak widzę co się promuje w mediach i czego ludzie słuchają...

Pozdrawiam

_mosquito_

Jestes idiota czlowieku! takich bzdór to juz dawno nie czytalem. Poztatym Kopiju i wklej to ja tez umiem zrobic i jak chcesz to moge wkleic tutaj moja wypowiedz ktora zamiescilem w poscie obok. Ale slobo jest sie powtarzac wiec nie bede tego robil...za to widze ze Ty masz z tego podniete...

zioleklukas

Chyba ty masz podnietę koleżko skoro odkopujesz temat, który ma ponad trzy lata.

_mosquito_

grali rocka, m.in cold wave,posłuchaj sobie "gloria" , "nic zamieszkują demony" , "armia armageddon" "son of the blue sky" "kiedy nie ma już nic" czy "rachela" do tych mistycznych piosenek w ogóle się nie umywają te zwyczajne zespoły które wymieniłeś. A sami krytycy uznali że 2 pierwsze płyty wilków są jednymi z najlepszych w historii polskiej muzyki. Ale to były wczesne lata 90-te , ty na pewno ich nie pamiętasz ignorancie.

Rockman92

Po pierwsze primo: kilka piosenek, które cokolwiek sobą reprezentują nie świadczy o tym, że Wilki to jakiś świetny zespół.
Po drugie primo: "A sami krytycy uznali że 2 pierwsze płyty wilków są jednymi z najlepszych w historii polskiej muzyki."... 1) pierwsza płyta 2) muzyki ogólnie mówiąc, być może, ale nie rocka 3) reszta ich popisów to zwykły chłam i tyle
Po trzecie primo: Pamiętam doskonale to ich smęcenie. Owszem pierwsza płyta Wilków ujdzie w tłoku średnio-dobrej muzyki tamtego okresu, ale jest o wiele słabsza niż twórczość wielu innych zespołów tamtego czasu. I co może powinienem ich za to wychwalać, że postanowili grac w miarę dobrą muzykę gdy inni potrafili grać znacznie lepszą? Zapomnij. Madame czy Made in Poland to był poziom światowy. Dlaczego Gawliński tego nie kontynuował tylko postanowił nagle pochałturzyć grając o wiele bardziej popowo? Nie mówię o czasach dzisiejszych gdy gra rocko polo. Jeśli pierwsze Wilki były tak dobre to gdzie było Madame? Naprawdę nie rozumiem takich ludzi, którzy rozmieniają się na drobne. Fanów może przybywa, ale szacunku ubywa a ten pan stracił jego resztki. PS. Jeśli to był rock to wyjątkowo słaby, skoro nawet Lady Pank ten stary bije stare Wilki na głowę a przypominam, że oni ocierali się o pop. Nie jestem ignorantem. Spójrz trzeźwo na to co grały wilki. Słaby rock. A co graja teraz? Gitarową muzykę weselną tak jak nowa Budka Suflera i nowy Perfekt. Lata 90te pamiętam, ale ty może nie pamiętasz naprawdę dobrej muzyki. Nie pamiętasz lat 70tych i 80tych.

_mosquito_

Lady Pank grał lepszą muzykę niż Wilki? Heh podaj mi chociaż jeden tytuł który jest lepszy od takich piosenek jak Aborygen, Eroll czy choćby Nie zabiję nocy (a mógłbym wymienić całe dwie pierwsze płyty Wilków i nic by ich nie przebiło)! Aaa, a pro po czy Lady Pank też gra tak jak kiedyś ??? Wszystkie zespoły zmieniają z czasem stylistykę...popatrz chociażby na HEY - każda płyta inna i co ????stoczyli się ???:) Sorry stary ale jeśli nie lubisz jakiegoś zespołu to po prostu nie słuchaj go nie nie wypowiadaj się na jego temat bo nie jesteś za grosz obiektywny! Wiesz jaka była pierwsza Polska piosenka w MTV? No.... to poszukaj sobie......pozdro

zioleklukas

dobrze mówisz, Lady Pank ok zespół ale nie ma takich ciekawych melodii jakie tworzył kiedyś Gawliński, bo właśnie za te genialne, mistyczne,lekko orientalne melodie pełne melizmatów go najbardziej cenię. Gdzie tam Lady Pank........

zioleklukas

Gawliński to chudy pedzio z doczepianymi włosami, który smęci jak rodząca koza. Studyjnie jeszcze jakoś jego jęki zmiksują, by pasowały do melodii, ale na koncertach widać, co ten staruch sobą reprezentuje. Nawet na rocko-polo jest za słaby.

draugr

Ty kretynie/kretynko, bo inaczej nie mogę! Słyszysz co mówisz ?! Kim jesteś, żeby go krytykować ? https://www.youtube.com/watch?v=GIkBbIHaLtI smęci jak jak coś tam ??? To posłuchaj sobie tego i gadaj głupot!

arnie47

jeszcze masz coś do wykonań na koncertach to proszę : https://www.youtube.com/watch?v=zUvGTTRuQnU

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones