Roger MichellI

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/374/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":323,"rate":6.922600619195046,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/374/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":20,"rate":6.25,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/374/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/374/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":5,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
6,9
323 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Roger Michell
 • w gatunku komedii romantycznej - "NOTTING HILL", w dziedzinie dramatu - "ZMIANY PASA".
  Paradoksalnie w Hollywood to mistrz świata, w brytyjskim kinie artystycznym ledwie ciekawy reżyser. Niech wraca do Hollywood. "Dzień dobry TV" to słabszy film od wyżej wymienionych, ale jakże sympatyczny.

 • AutorAutor Napisałes zaledwie pare zdan, a w kazdym z nich udało ci sie przesadzic...
  Notting Hill to nie jest arcydzieło (Zmiany pasa nie znam, ale podejrzewam, ze tez do arcydziela mu do daleko), a Michel nie jest zadnym mistrzem swiata w Hollywood. W brytyjskim kinie artystycznym ten człowiek kompletnie sie nie liczy, bo w nim nie istnieje. Roger Michell to zwykly farciarz, rzemieslnik bez talentu, ktoremu udalo sie zatrudnic w Notting Hill gwiazdy swiatowego formatu, i tylko dzieki temu udało mu sie - jako tako - wyjsc na swoje.

 • sever To może najpierw je obejrzyj. "Venus" z Peterem O'Toolem i "Weekend z królem" też się same nie zrobiły, więc o farcie nie może być mowy, za dużo tych przykładów.

 • AutorAutor Obejrze... Moze pozniej zrewiduje poglad. Poki co nie mam o Michellu dobrego zdania.

 • AutorAutor "Notting Hill" to dość przeciętna komedia romantyczna, zresztą przeszła do historii brytyjskiego kina jako jedna z najbardziej rasistowskich produkcji w dziejach tamtejszej kinematografii.

  "Zmiany pasa" nie widziałem.

  Ale generalnie Michell jest moim zdaniem takim sobie reżyserem. Widziałem jeszcze "Venus", "Matkę", "Le Week-End", "Buddę z przedmieścia" i "Przetrzymać tę miłość" - i tak, jest facet kompetentny, ale jednocześnie jest twórcą zupełnie pozbawionym stylu. W sumie nic tych filmów nie wyróżnia. Są suche, często wyprane z choćby emocjonalnej tkanki, w warstwie formalnej praktycznie zupełnie bezpłciowe.

  Zresztą "Venus" i "Le Week-End" mu się zupełnie nie udały, a pozostałe filmy oceniam wyżej raczej ze względu na ich scenariusze i aktorstwo (to akurat muszę Michellowi oddać - potrafi prowadzić aktorów) niż więcej niż przyzwoitą reżyserię.

  Najlepszy film Michella? Z tych, które widziałem: "Matka". Za nią miniserial "Budda z przedmieścia".

 • Davus Wg. mnie autor tematu zbyt chłodno potraktował Michela. Trzeba przyznać jednak, że tematyka i klimat tych filmów tworzą spójną całość kina nieco nijakiego, ale ciepłego. Czuć też konsekwencję scenariuszową. Wszystkie też mają niezłe kreacje aktorskie. Wszedłem tutaj, bo zastanawiam się nad oglądaniem "Le week-end" - tutaj znów dobrzy aktorzy i tematyka, która ciekawi. Akurat "venus" wciąż czeka w kolejce. Są jednak w tym "kalibrze" lepsi - Mike Leigh, Mike Nichols.