Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 871 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański
a_ndra

zrobił

http://nasygnale.pl/gid,14174773,img,16230138,page,7,title,Polacy-poszukiwani-pr zez-Interpol,galeria.html

mmgar

Czy mógł byś szanowny ''mmqar'' nie zaśmiecać forum swoim idiotycznym artykułem. Dziękuję

OLIN1

Popieram, z tym, że ja w związku z mnogością linków do tegoż artykułu, z jakimi spotkałam się na tym forum, wrzuconych przez tegoż użytkownika, raczej stroniłabym od przymiotnika "szanowny". A co do polskich filmów sam Polański opowiada, że ostatnie jego filmy to same koprodukcję, w dużej mierze także polskie i, że zawsze współpracuje z polakami :)

http://www.youtube.com/watch?v=jcpxsBLwsOE

a_ndra

jacy obrońcy człowieka, który zgwałcił niepełnoletnia dziewczynke. Pedofilny czyn dla was nie jest niczym złym. Dziwne poczucie przyzwoitości. Pisze, bo to prawda i nikt nawet wy nie zmienicie ohydnego czynu tego człowieka w cos zwyczajnego.Ten człowiek za takie przesytępstwo powinien w końcu odpowiedzieć. Oburza was molestowanie i gwałcenie dzieci w kosciele, ale przymukacie oczy na to co dzieje sie po za kosciołem. Ohyda.

Prawda w oczy kole. I jeszcze jedno mam prawo do wypowiedzi tak samo jak każdy i będe to czynił zawsze, kiedy uznam to za konieczne. Zło nalezy tępić.

mmgar

''pedofilny czyn'' jest dla mnie czymś złym i uważam że każdy powinien ponieść konsekwencję swoich wybryków tylko że Polański już je poniósł odsiedział swoje w areszcie poddał się badaniom psychiatrycznym zrobił wszystko to co nakazał mu sąd to nie jego wina że sędzia nie dotrzymał słowa bo chciał zrobić z siebie gwiazdę kosztem Romana Polańskiego. Tak więc co było to minęło sama Samanta wybaczyła Polańskiemu i powiedziała że bardziej ją skrzywdzili Policjanci i dziennikarze niż reżyser obejrzyj film ''Polański ścigany i pożądany'' to może czegoś się dowiesz

OLIN1

To nie zupełnie tak. Polański nie poniósł żadnych konsekwencji, uciekł przed wymiarem sprawiedliwości, gdyby wszyscy tak robili, nie mielibyśmy nigdy ludzi ukaranych. Dla mnie ten człowiek jest rzedu ludzi najniżej postawionych moralnie do chwili, aż nie odpowie za to co zrobił.

mmgar

Gdyby miał uczciwy proces to by nie uciekał każdy na jego miejscu by tak postąpił..

OLIN1

Miałby proces uczciwy. Stac go było na adwokata. Przyjechał do USA i znał tamtejsze prawo . Był świadomy co robił. To jak sie tłumaczy to tylko wykręty.

mmgar

''Jednak w wyniku umowy z prokuraturą i sędzią Polański przyznał się do zarzutu współżycia z nieletnią i został osadzony na obserwacji psychiatrycznej w areszcie. Miał w nim spędzić 90 dni. Gdy po 42 dniach wyszedł, sędzia podobno zaczął skłaniać się do zerwania umowy i Polański uciekł w 1978 r. do Francji".Cytat z gazety wyborczej
I gdzie tu sprawiedliwość sędzia chciał go udupić i tyle więc nie pisz głupot o uczciwym procesie





OLIN1

Polański była na tyle bogaty i znany, że stać go było na naprawde dobrego adwokata. Uciekł tylko dlatego, ze obawiał się wyroku. Myslał, że jak czmychnie to w końcu zapmona o jego winie. Przeliczył się bo ciągle jest poszukiwanym przez Interpol człowiekiem, który uciekł przed wymiarem sprawieliwości i popełnił przestępstwo gwałtu na nieletniej.

mmgar

Nie gwałtu jak już coś to stosunku z nieletnią a to że go jeszcze ścigają dowodzi jacy są bezmyślni tylko marnują czas i pieniądze w większości krajów w tym i w Polsce sprawa już dawno by się przedawniła

OLIN1

mylisz się, on przed ogłoszeniem wyroku uciekł zobacz sobie w linku poniże i gdybyś czytac nie chciał wyciagam odpowiednią informację z Faktu.pl


"Co robi w tak niezacnym towarzystwie polski filmowiec? W 1978 r. został oskarżony o zgwałcenie 13-latki. Zawarł ugodę z prokuraturą: przyznał się do seksu, ale przed ogłoszeniem wyroku uciekł do Francji. Do USA nigdy nie wrócił"


http://www.fakt.pl/Oto-Polacy-najbardziej-poszukiwani-przez-Interpol-A-wsrod-nic h-jest-Roman-Polanski,artykuly,179313,1.html

nadal jest poszukiwany przez interpol bo w USA takie przestępstwa sie nie przedawniają. Nie kazdy zasłuzył soebie na list gończy.

mmgar

Ależ oczywiście uciekł przed ogłoszeniem wyroku ja tego nie neguję ale jak słusznie zauważyłeś poszedł na układ w którym przyznał się do stosunku z tą dziewczynką. I zgodził się na obserwację psychiatryczną po której odbyciu miał być wolny jednak sędzia nie dotrzymał słowa Więc Polański uciekł .

Tylko nie rozumiem jednego czemu ty tak bardzo chciał byś żeby go zamknęli pomimo że nawet ta pokrzywdzona powiedziała że nie chce żeby Polańskiego skazali i że mu wybacza. I porównujesz tak zasłużone człowieka do jakiś księży którzy gwałcą dzieci które im ufają , molestują i nagrywają z nimi stosunek po czym potrafią powiedzieć że 4 letnie dziecko tego potrzebowało i za wszystko winni są rozwodzący się rodzice przecież to zupełnie inne sprawy

OLIN1

jednak sędzia nie dotrzymał słowa Więc Polański uciekł .

Uciekł zanim sie dowiedział jaki będzie wyrok.
Miał prawo jak kazdy obywatel skarzyć wyrok, ale wiedział, że nie ma racji, dlatego uciekł. Nikt nie mógł go wtedy obronić bo nie miał nic na obronę. Polańskiego było stać na najlepszych adwokatów, ale jak widać, nikt nie wygrałby z sądem w obliczu takich faktów.


Naciagane wielce masz te swoje stwierdzeni, któe sa tylko gdybaniem i naginaniem dla potrzeb usprawiedliwiania złych czynów. Radzę trzymac się faktów a nie opowiadac historii, które sie nie wydarzyły. Polańskin uciekł przed ogłoszeniem wyroku, bo wiedział, ze nie będzie on inny, niz skazujący bo takie były fakty i nie miał takiego adwokata, który w obliczu takich faktów zechciałby go bronić.

mmgar

"Trzymając się faktów":
W trakcie procesu Polański miał stałego adwokata, który po dogadaniu się z sędzią i prokuratorem, nabrał pewnych wątpliwości. Nie podobało mu się, że sędzia każe im odstawiać szopki. Dlatego spytał prokuratora czy może ufać sędziemu, co sam prokurator mu odradził. Z tego powodu ostrzegł Polańskiego, że sędzia najprawdopodobniej złamie umowę. Mając dosyć całej sprawy, P. uciekł. Po jego wyjeździe jego adwokat z prokuratorem złożyli podanie o odsunięcie sędziego od sprawy, które rozpatrzono pozytywnie, po udowodnieniu, że był on stronniczo nastawiony. Wiedziałbyś to wszystko, gdybyś obejrzał "Ścigany i pożądany".

Poza tym w powyższym dokumencie sama Samantha opowiada, że wiedziała w jaki sposób Polański wylansował pewną piętnastolatkę, która stała się sławna dzięki właśnie sesji zdjęciowej do Vogue, dokładnie takiej, jaką P. zaoferował Samancie, i romansowi z reżyserem. Opowiedziała przed kamerą, że wiedząc o tym, poszła na sesję do Polańskiego, w nadziei, że zapewni jej to karierę. Dodajmy do tego, że śledztwo ukazało, iż nie było to jej pierwsze doświadczenie seksualne. Biorąc to pod uwagę, raczej trudno faktycznie porównywać całą sprawę z pedofilią, czy też czynami pedofilnymi w Kościele, która zresztą nie ma z tym żadnego związku.

I tak już całkiem na marginesie, wiedząc na ile wiarygodnym źródłem jest fakt, zatrzymałam się na pierwszym zdaniu wklejonego przez Ciebie artykułu. Polański został aresztowany, a tym samym oficjalnie postawiony w stan oskarżenia 11. marca 1977r, a nie "w 1978". :)

The_Who

Sorry naet tego nie przeczytam....


Gdyby każdy chciał tak rozwiązywać sprawy jak to zrobił Polański mielibyśmy wszystkich przestępców na wolności. Nie powinien uciekać Potwierdził tym samym, ze prawo ma za nic. zakpił sobie z prawa i z ludzi.
Nie zmieniam zdania o tym człowieku. Takie zachowania świadcza o jednym o poczuciu bezkarności a na cos takiego spłeczeństwo nie powinno pozwolić. Tendencyjność niezawisłych sądów nalezu udowodnić a nie uciekac z kraju, któy bąc co bądź nie jest krajem jednej z republik bananowych a cywilizowanym o wysokich standardach demokratycznych.

mmgar

...........nie bedę dzisięć razy wypisywał tego samego. macie swoje zdanie dobrze ja z ty się nie zgadzam i jak widzę poczucie sprawiedliwości nie pozwala sprawy przedawnić w Ameryce bo byłoby to kompromitacja demokracji amerykańskiej i zakpienie z tamtejszego prawa gwarantowanego w konstytucji. Tam prawo obowiazuje wszystkich niezaleznie od koneksji i stanu posiadania. Udowodnione przestępstwo nie jest zamiatane pod dywan. Bardzo mnie cieszy, ze po mino tego, że Polański jest bardzo popularny w Europie Stany Zjednoczone z tego powodu nie łamią prawa przymykając oko na "haniebne czyny".
O ile bedziesz miał cos istotnego w temacie porozmawiam, Niestety na razie tylko w koło powtarzasz te same wytarcte slogany, więc raczej nie spodziewaj sie mojej kolenej odpowiedzi.

mmgar

Ja też szanuję Twoje zdanie, zresztą nie twierdzę sama, że Polański jest niewinny, czy coś takiego. Bo nie wiem jak było, nie mogę wiedzieć, nie było mnie tam. Piszę to tylko dlatego, że wbrew temu, co teraz napisałeś, narzucasz wszystkim swoim opinię, wiecznie włączając do każdego wątku na tym forum, nawet tego nie dotyczącym, informację, że jest ścigany przez interpol itd. Dobrze, wiemy, ale to nie zmienia faktu, że przynajmniej w opinii wielu osób (w tym mojej) jest świetnym reżyserem i za to go tu oceniamy.

A stronniczość udowodniono, co byś wiedział, gdybyś przeczytał :)

The_Who

Piszesz

"wiecznie włączając do każdego wątku na tym forum, nawet tego nie dotyczącym, informację, że jest ścigany przez interpol itd."

odpowiadam,

To bardzo ważna informacja świadcząca o tym, że w USA prawa się nie nagina w zależności od tego kogo ono dotyczy. Status społeczny przestępcy tam się nie liczy, a samo przestępstwo nie zostaje zapomniane tylko dlatego, że ktoś jest znany. Gdyby w takim samym stopniu stosowano prawo u nas, byłoby zdecydowanie lepiej dla wszystkich.

Wracając do Polańskiego, nie neguję jego dorobku filmowego, ale do chwili, aż nie odpowie za dokonany czyn pedofilny nie mam zamiaru jego, oraz jego dorobku promować. Nie mam zamiaru udawać, że film "Nóż w wodzie" zrobił ktoś, kto przez lata ucieka przed wymiarem sprawiedliwości z powodu gwałtu na nieletniej. Czuję pewnego rodzaju obrzydzenie i oglądane filmy wydają mi się nieszczere i sztuczne, niewiarygodne i wręcz niesmaczne ponieważ mam świadomość , kto je zrobił. I tak samo jak nie kupuję produktów pochodzących z Indii dlatego, ze przy pracy tych produktów wykorzystuje się dzieci.

Nie muszę czytać tego, co napisałaś, bo już wiem co piszesz na pamięć. Tobie ja zarzucę stronniczość ponieważ właśnie ty nie patrzysz na całokształt, a tylko na wycinek. Przedkładasz twórczość człowieka nad jego złe czyny.
Jak wcześniej pisałem, mam świadomość tego co Polański zrobił w świecie filmu, ale właśnie dlatego oczekuję, że będzie on przynajmniej człowiekiem i jako człowiek odpowie przed prawem. Nie uznaję więc jego twórczości świadomie bo stoi ona w sprzeczności z tym co zrobił niepełnoletniemu dziecku. Jego twórczość jest ubrudzona krzywdą dziecka tak samo jak sprzedawane produkty z Indii .
Mam nadzieję, że rozumiesz, że „produkty z Indii” użyłem jako element obrazujący hipokryzję, osób które chcą oddzielić dobro od zła i bronią człowieka, który nie jest człowiekiem do chili aż nie odpowie za swoje złe czyny. Nie idzie tu o zemstę, a jedynie o sprawiedliwość .

mmgar

W porządku. Z tym, że nie mogę się zgodzić z Twoim zarzucaniem mi stronniczości, ponieważ, jak starałam się podkreślić w poprzedniej wypowiedzi, nie mam na ten temat zdania. Podaję kontrargumenty do Twoich, ponieważ jesteś bardzo mocno przekonany o jego winie. A ja chciałabym tylko zauważyć, że nie będąc bezpośrednim świadkiem zdarzenia, nigdy nie będziesz w stanie go dobrze ocenić. Tak naprawdę tylko sam Polański i Samantha wiedzą dokładnie jak to było, tak jak tylko oni i osoby zaangażowane w proces w charakterze sędziego, adwokata itd., wiedzą jak to było z tą stronniczością. Natomiast nie twierdzę, że Polański nie jest winny, czy, że nie powinien ponieść kary, w tej kwestii po prostu nie mam zdania.

Co do Twojego wklejania linku z interpolu; może faktycznie lepiej, że w Stanach przestępstwa się nie przedawniają. Tego też nie neguję i nie sądzę, że to źle, że chcesz to podkreślić. Po prostu na dłuższą metę jest to męczące, kiedy próbuje się dyskutować na inny temat związany z twórcą, a tu ciągłe wracanie do tego samego. Wszyscy wiemy o co został oskarżony i, że jest ścigany przez interpol, ale przecież i tak nie mamy na to żadnego wpływu :)

The_Who

Nie mogę zrozumieć tego, że uciekł przed wymiarem sprawiedliwości. Uważam, że konsekwencję własnych czynów każdy powinien ponosić bez względu na to jaki ma status społeczny. Wszyscy tworzymy pewne społeczeństwo i funkcjonujemy w nim z poszanowaniem praw ustanowionych, praw, które dają nam wszystkim gwarancję, że jeśli ktoś wyrządza nam krzywdy to musi za nie zapłacić. Jest to poczucie pewnego rodzaju bezpieczeństwa i negowanie tego jest moim zdaniem hipokryzją.
O ile sytuacja byłaby inna, gdyby nie uciekł przed wymiarem sprawiedliwości i gdyby jego czyn został oceniony. Gdyby odczucie społecznej sprawiedliwości nie było nadszarpnięte. Ludzie muszą oczekiwać, że jeśli są skrzywdzeni to Państwo, czyli społeczeństwo do którego należą ukarze zgodnie z kodeksem karnym winnego, który zrobił im krzywdę.
Inna sprawa jest udowodnienie winy. Jeśli wyrok byłby tendencyjny zawsze możemy się odwoływać.
Jeśli Polański stawi się przed wymiarem sprawiedliwości, czyli podejmie wysiłek, aby wyjaśnić swoje motywy postępowania i przedstawi okoliczności wydarzeń, to stanie się człowiekiem, który potwierdzi, że jest uczestnikiem społeczeństwa i szanuje innych ludzi stosując się do zasad, które to społeczeństwo ustanowiło. Jeśli tego nie zrobi będzie w dalszym ciągu człowiekiem bez zasad, nic sobie nie robiącym z odczuciami przyzwoitości, które nawet nie licują z jego przekazem skierowanym do tego społeczeństwa zawartym w filmach, które dla tego społeczeństwa robi.
Inaczej traktujemy ludzi popełniających błędy, którzy złych czynów żałują i ponoszą ich konsekwencję a inaczej kogoś, kto zwyczajnie kpi sobie z nas i łamie wszystkie zasady, z którymi chcąc nie chcąc wszyscy jesteśmy związani.




mmgar

Zgadzam się z Tobą. Polański po prostu psychicznie nie wytrzymał całej tej sytuacji, bo mamienie go obietnicami bez pokrycia przez sędziego też nie było sprawiedliwe i po prostu przestał wierzyć w jakąkolwiek sprawiedliwość amerykańskiego systemu, a co za tym idzie w możliwość odwoływania się od otrzymanego wyroku, w razie gdyby był nieadekwatny. Z jednej strony faktem jest, że powinien wziąć na siebie winę i konsekwencje, a z drugiej nie my powinniśmy to oceniać, bo nie wiemy jak sami zachowalibyśmy się w podobnej sytuacji. Właściwie do tego cały czas dążę, że po prostu nie powinniśmy go oceniać, bo tak naprawdę nie znamy tej sytacji i nie poznamy jej, choćbyśmy zgłębiali każde napisane słowo, każdy zapisany obraz na ten temat. Ale jeśli chodzi o ogólną ideę Twojej wypowiedzi, popieram ją :)

The_Who

Moim zdaniem mamy prawo oceniać postępowanie Polańskiego, szczególnie to dotyczące unikania odpowiedzialności za popełnione czyny. To nie jest tak, że nic sie nie stało. Otóz stało się i to bardzo dużo. Ten człowiek wyrzadził zło i unika za to odpowiedzialności. Moze ty nie wiesz jakbys sie zachowała a ja wiem, że dziecka bym nie zgwałcił. To nas różni. ja potępiam coś takiego, a Ty usprawiedliwiasz. Ja uważam, że człowiek nie może bezkarnie niszczyc innych zycie i nie wolno mu odpuszczać, nawet jesli nam sie wydaje, że zasługuje na wybaczenie bo zrobił inne dobre rzeczy.

mmgar

Chyba nigdy nie dojdziemy do porozumienia w tej sprawie ale fakty są takie że Polański przyznał się do winy. Stanął przed sądem, który wraz z oskarżeniem i obroną porozumieli się co do wymiaru kary( w Stanach Zjednoczonych takie rozwiązania są powszechnie przyjęte). Następnie tę karę odbył(z wykluczeniem kilku dni gdyż został kilka dni wcześniej zwolniony). Niespodziewanie dla wszystkich sąd zmienił zdanie(powód chyba jest znany). Polański nie będąc niczego pewny opuszcza USA , zarówno obrońca jak i oskarżyciel jednogłośnie stwierdzili, że mu się nie dziwią. Przez kolejne kilkadziesiąt lat Polański próbuje porozumieć się z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, który jednak odmawia współpracy, Kobieta która w tej sprawie jest pokrzywdzoną publicznie mówi że wybaczyła Polańskiemu i nie chce żeby ponosił odpowiedzialności ani kary za swój czyn. Więc my postronni nie mamy prawa negować jej decyzji to jej stała się krzywda a nie nam

OLIN1

Znasz tylko jedną stronę medalu. Ja nam inna stronę. Wiem, że Polański uciekł z USA przed ogłoszeniem wyroku. Nie zgodził się dobrowolnie wyjaśnić całej sprawy i w zwiazku z tym jest poszukiwanym człowiekiem, o dokonanie gwałtu na nieletniej. Reszta to nadinterpretacja. Skoro niewinny niech wróci do USA i tam niech dochodzi prawdy a nie rozpowszachnia wymysły.

mmgar

On nie zgwałcił tej samanthy on miał stosunek z nieletnią a to spora różnica więc nie wprowadzaj ludzi w błąd

OLIN1

ty wiesz swoje, Ty nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Polacy poszukiwani przez Interpol

http://wiadomosci.onet.pl/polacy-poszukiwani-przez-interpol/b7lty
Roman Polański - obywatelstwo polskie i francuskie. Poszukiwany przez stan Kalifornia za zbrodnie wobec dzieci, przestępstwa seksualne oraz przestępstwa związane z narkotykami.

mmgar

Ja opieram się na faktach i dowodach w odróżnieniu do twoich artykułów niema żadnego dowodu na to że Polański zgwałcił Samanthe Więc niemożna mu tego zarzucić. Więc trzymaj się faktów że Roman tylko uprawiał z nią sex ,, Chciałaby pani, żeby Polański odpowiedział za to, co zrobił?
Problemy, które miał z powodu tej sprawy, to dla mnie wystarczające zadośćuczynienie. Nie chciałabym, żeby trafił za kratki. Co więcej, uważam że system sądowy potraktował go bardzo niesprawiedliwie. Polański uznał swoją winę, odsiedział swoje, przeprosił. Na tym cała sprawa powinna się zakończyć. Nie chcę być przez całe życie ofiarą Polańskiego." To fragment autoryzowanego wywiadu z Samanthą jak chcesz przeczytać cały to znajdziesz w sieci bo ja nie będę łamał regulaminu tak jak ty. Tak więc skoro nawet ofiara nie chce ścigania sprawcy to czemu USA i ludzie tacy jak ty tego żądają to jest paranoja a tak poza tym to " Pod przysięgą Samantha przyznała prokuratorom, że nie była dziewicą. Zeznała, że przed stosunkiem z Polańskim dwukrotnie współżyła (najprawdopodobniej ze swoim ówczesnym chłopakiem) miał on siedemnaście lat więc czemu nie napiszesz o nim i nie żądasz jego ścigania tylko uwziąłeś się na polańskim który swoje odpokutował

OLIN1

Na faktach ja się opieram. nawet podałem źródła oficjalne, ty tylko słowa , opowieści, przypuszczenia. Nie wierzę publikacjom ofiary po latach z róznych względów.

mmgar

Filmweb zabrania umieszczania linków do stron innych niż jego więc nie będę łamał regulaminu jak chcesz to podaj e maila to ci wyśle A tu mogę się odnieść do podawanego już w tym wątku filmu Roman polański ścigany i pożądany oraz Książke Samanthy Geimer '' życie w cieniu Romana Polańskiego''

OLIN1

Nie, dziekuję za informację. Nie ma takiej potrzeby.

użytkownik usunięty
mmgar

do dzisiaj gwalci dziewczyny, i jak juz mowimy o polskich produkcjach to zawsze sa jakies incydenty, przykladowo "pianista", Tymon Tymanski opowiadal o kolezankach, jednej sie udalo tylko wyrwac, jak tak jest zawsze to lepiej zeby przestal robic filmy

a_ndra

Kto chciałby aby człowiek łamiący prawo był bezkarny??

mmgar


Roman Polański wśród najbardziej poszukiwanych Polaków! Interpol wciąż ściga reżysera m.in. za przestępstwa seksualne
Polański został umieszczony w bazie Interpolu w związku z gwałtem dziecka. Czynu tego dopuścił się w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. W 1978 roku reżyser został oskarżony o zgwałcenie 13-letniej dziewczynki. Polański przyznał się do stosunków seksualnych z nieletnią, a potem uciekł ze Stanów Zjednoczonych do Paryża.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/37292-roman-polanski-wsrod-najbardziej-poszukiwan ych-polakow-interpol-wciaz-sciga-rezysera-min-za-przestepstwa-seksualne